Spięcie między związkami zawodowymi pracowników policji?

 

Na stronie NSZZ Pracowników Policji pojawił się komunikat jako odpowiedź na apel „wspólnej reprezentacji związków zawodowych” który został wystosowany 12 grudnia. Według NSZZ PP apel ten jest pełen insynuacji i manipulacji deprecjonujących działania NSZZ Pracowników Policji i ZZPP na rzecz pracowników Policji.

 

W komunikacie można przeczytać, że „wspólna reprezentacja związków zawodowych” To zbiór trzech organizacji, których reprezentacja pracowników Policji jest znikoma. Pojawia się informacja, że wywalczona  podwyżka dla pracowników  policji jest efekt długiej i mozolnej walki NSZZ PP i ZZ PP, który „systematycznie i merytorycznie przedstawiał rzeczywistą sytuację pracowników, informując stronę rządową w swoich wystąpieniach i spotkaniach o roli pracowników policji w naszej formacji, jak również o bardzo trudnej sytuacji finansowej tej grupy pracowniczej” a „wspólna reprezentacja związków zawodowych” przypisuje sobie ten sukces.

Dalej czytamy że „wspólna reprezentacja związków zawodowych” Poza „kilkoma

populistycznymi wystąpieniami oraz niewybrednymi komentarzami na Facebooku” w sprawie podwyżek „zrobiła niewiele albo NIC.”