Gwardia opuszcza kultową halę w centrum Wrocławia

Zaskakująca informacja z wrocławskiej Gwardii. Klub wydał dziś oficjalne oświadczenie, w którym potwierdza dotychczasowe pogłoski – opuszcza halę przy ulicy Krupniczej, dawny budynek Nowej Giełdy, który powstał jeszcze w XIX wieku. Po II wojnie światowej budynek stał się własnością milicyjnego klubu sportowego Gwardia Wrocław. W 1952 roku wnętrza budynku zostały przebudowane na halę sportową. Gwardia funkcjonowała w tej hali od ponad 70 lat. Teraz jest zmuszona ją opuścić do 15 stycznia, w trybie natychmiastowym. Dlaczego?
OŚWIADCZENIE KS „GWARDIA” WE WROCŁAWIU (07.01.2019) Klub Sportowy „Gwardia” we Wrocławiu z przykrością informuje, że wraz z rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego, jest zmuszony do opuszczenia obiektu przy ulicy Krupniczej 15. Wiąże się to z negatywną opinią wydaną po kontrolach stanu technicznego oraz wartości użytkowej budynku, zleconych przez właściciela nieruchomości, Agencję Mienia Wojskowego. Niestety, pomimo wcześniejszych rozmów i hipotetycznych możliwości na dalsze korzystanie z części sportowej obiektu – m.in. do końca roku 2018 opróżniona bursa mieszkalna – KS „Gwardia” jest zmuszona do opróżnienia budynku z całości wyposażenia do 15 stycznia 2019.

Czytaj więcej: https://gazetawroclawska.pl/gwardia-opuszcza-kultowa-hale-w-centrum-wroclawia-zdjecia/ar/13789945?fbclid=IwAR3Mal5yoK74CRqeMhGrCo5zQeDuKZsBtC-uCbSjbw70H8m8z2c4dQM3xhE