Jak zostać oficerem Policji w 4 lata [PORADNIK]
foto. D Szachnowski

(…)

Co daje Nauka o Policji?

Aktualnie egzamin oficerski składa się bezpośrednio po ukończeniu szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych albo studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Aby przystąpić do takiego egzaminu należy być mianowanym albo powołanym na stanowisko, dla którego jest określony policyjny stopień etatowy w korpusie oficerów Policji, ukończyć szkolenie zawodowe dla absolwentów szkół wyższych albo studia w WSPol oraz uzyskać pozytywną opinię lub okresową ocenę w rozumieniu przepisów o opiniowaniu służbowym funkcjonariuszy Policji.

Natomiast ukończenie studiów I stopnia o profilu praktycznym na kierunku nauka o Policji, zwalnia policjanta ze spełnienia warunku mianowania albo powołania na stanowisko, dla którego jest określony policyjny stopień etatowy w korpusie oficerów Policji.

Policjant, po ukończeniu studiów, będzie mógł zatem przystąpić do egzaminu oficerskiego wymaganego do mianowania na pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych Policji przed mianowaniem go na stanowisko, dla którego jest określony policyjny stopień etatowy w korpusie oficerów Policji. (…)   Cały tekst.

źródło: https://ochrona24.info/18080,jak-zostac-oficerem-policji/