KMP Wrocław – Uroczysta zbiórka z okazji obchodów Święta Policji

Dziś policjanci z Wrocławia wzięli udział w uroczystości z okazji Święta Policji. Odbyła się ona w siedzibie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przy ul. Sołtysowickiej 21. Święto Policji to czas awansów, odznaczeń i podziękowań za poświęcenie w służbie. Komendant Miejski Policji we Wrocławiu insp. Maciej Januszkiewicz wspólnie ze swoim zastępcą mł. insp. Przemysławem Kozłem, gratulowali wyróżnionym funkcjonariuszom i pracownikom Policji, dziękując za dotychczasowe działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Podczas uroczystej zbiórki wręczono też odznaczenia nadane przez NSZZ Policjantów.

Raz w roku policjanci obchodzą swoje święto. Jest to czas szczególny dla funkcjonariuszy i ich rodzin, ale także dla pracowników cywilnych Policji. Zwyczajowo w tym dniu wręczane są rozkazy o awansach, przyznawane są odznaczenia i wyróżnienia. W tym roku uroczystość miała szczególne znaczenie, obchodzimy bowiem 100. Rocznicę powstania Policji Państwowej.

Łącznie 564 wrocławskich policjantów awansowało na wyższe stopnie służbowe. 11 policjantów otrzymało odznakę zasłużony policjant, a trzech zostało odznaczonych medalem za długoletnią służbę.

Rozkazy personalne wręczał Komendant Miejski Policji we Wrocławiu insp. Maciej Januszkiewicz, a odznaczania związkowe Przewodniczący Terenowego NSZZ Policji kom. Dariusz Szachnowski. Gratulacje funkcjonariuszom i pracownikom składał także Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Przemysław Kozioł.

Szef wrocławskich policjantów w swoim przemówieniu, dziękował funkcjonariuszom i pracownikom Policji za wszelkie działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego, a także ich rodzinom, za wyrozumiałości i wsparcie.

W uroczystości, oprócz kadry kierowniczej, udział wzięli funkcjonariusze i pracownicy wrocławskiej Policji, a także przedstawiciele policyjnych związków zawodowych.

źródło: KMP Wrocław

asp. szt. Łukasz Dutkowiak