W dniu 17 listopada 2019 roku Zarząd Terenowy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zorganizował, dzięki bardzo dużej pomocy i zaangażowaniu kierownictwa jednostki SPPP w Legnicy, pierwsze i mamy nadzieję, że nie ostatnie zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zajęcia zostały zorganizowane dla naszych najmłodszych pociech, dzieci policjantów oraz pracowników SPPP w Legnicy. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, bo uczestniczyło w nim prawie trzydzieścioro dzieci w przedziale wiekowym od 4 do 15 lat, wraz z rodzicami. Przedstawiane były zasady i sposoby oceny podstawowych funkcji życiowych, układanie poszkodowanych w pozycji bocznej bezpiecznej, sposoby transportowania osób poszkodowanych oraz udzielanie pomocy za pomocą automatycznego defibrylatora AED.
Widząc tak duże zainteresowanie na pewno nie jest to ostatnie takie spotkanie i na pewno będziemy poszerzać grupy wiekowe.Zajęcia prowadzili ratownicy medyczni ze stanu SPPP w Legnicy : sierż. szt. Tomasz Parysek, st. sierż. Piotr Mickiewicz, st. sierż. Daniel Dembiński.
Mirosław Nowak