Wirus coraz bliżej nas. Policjanci pełnią służbę całodobową na ulicach miast, mają styczność z wieloma ludźmi. Na dworcach, lotniskach i szpitalach. Pomagają zdrowym i chorym. Niewątpliwie należą do grupy zwiększonego ryzyka “złapania” wirusa. Ale czy mają odpowiednie środki ochrony osobistej?  Minister zdrowia mówi że jesteśmy gotowi, tylko czy na pewno?  Warto byłoby żeby odpowiedzialne służby BHP wyposażyły nas w odpowiednie maseczki antywirusowe, rękawiczki i środki dezynfekujące sprzęt i pojazdy. Policja i inne służby powinny być zabezpieczone w takie środki w pierwszej kolejności, z oczywistych względów.
Już teraz, bo za chwilę może być za późno! A może już macie takie maseczki ? Może nasze BHP i zaopatrzenie już się spisały?

“Minister zdrowia: jesteśmy gotowi na pojawienie się koronawirusa

Minister zdrowia Łukasz Szumowski oświadczył, że obecnie nie ma potwierdzonego żadnego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce, choć prędzej czy później na pewno taki przypadek się pojawi.

Zapytany o to, ile osób w kraju jest objętych aktywnym monitoringiem ze względu na koronawirusa, odpowiedział, że w chwili obecnej jest to ponad 100 osób. – Natomiast mniej więcej 17, czy kilkanaście osób, miało podejrzenie infekcji. We wszystkich tych przypadkach okazało się, że były to inne wirusy, w tym również koronawirusy, ale nie ten z Chin, bo wiemy, że w Polsce jest kilka koronawirusów, które najczęściej odpowiadają za zwykłe, codzienne infekcje górnych dróg oddechowych – powiedział Szumowski.

Dodał, że wojewódzkie stacje sanepidu prowadzą również telefoniczny monitoring stanu zdrowia wszystkich osób, które wróciły do kraju z miejsc podwyższonego ryzyka.

Minister zaapelował o stonowane komunikowanie i stonowane reakcje na “wszelkie, teraz istniejące, zwykłe, jesienne infekcje” w Polsce.”  Cały tekst….

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-who-oglosila-miedzynarodowy-stan-zagrozenia-zdrowia-publicznego/73l8g26?utm_source=onetsg_fb_viasg_wiadomosci&utm_medium=social&utm_campaign=onetsg_fb&srcc=ucs&utm_v=2&fbclid=IwAR2-8RUTNIX-AzR_HR3ryh5-ePfZ6PXGsXRuAJHa_teFHYH-zNi6IczDqD4

31.01.2020.