Reprezentacja dolnośląskiej komendy z sukcesem podczas Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja

W Warszawie odbył się XI. Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja. W tych najbardziej prestiżowych zawodach piłki nożnej skierowanych do przedstawicieli służb mundurowych w Polsce wzięła udział reprezentacja dolnośląskiej komendy.

Organizatorami turnieju był Gabinet Komendanta Głównego Policji, Komenda Stołeczna Policji, Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Region CBŚ SGW Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, a współorganizatorami Urzędy Dzielnic m. st. Warszawy: Bielan, Bemowa, Woli, Pragi Północ i Zarząd Główny NSZZP. Patronat honorowy nad turniejem objął Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i Polski Komitet Olimpijski. Turniej ma na celu kultywowanie pamięci o policjancie podkom. Andrzeju Struju, który zginął 10 lutego 2010 r. na warszawskiej Woli, gdy będąc na urlopie podjął interwencję wobec dwóch chuliganów.

Zawody w tym roku rozgrywane były na sześciu warszawskich halach, w których rywalizowały 63 drużyny podzielone na 8 grup. Wśród drużyn znalazły się reprezentacje wszystkich komend wojewódzkich Policji w Polsce, drużyny innych formacji mundurowych, a także zaproszone drużyny z zagranicy. Wśród nich nie mogło zabraknąć reprezentacji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w skład której weszli policjanci z 7 jednostek dolnośląskiej policji: KMP we Wrocławiu (w tym KP Wrocław Leśnica i KP Wrocław Psie Pole), KMP w Wałbrzychu, KPP w Polkowicach, KPP w Górze oraz KPP w Głogowie. Kapitanem drużyny był Hubert Płocharz z WTK KMP we Wrocławiu.

Drużyna KWP Wrocław trafiła do grupy G, gdzie rywalizowała z  Reprezentacją Policji Bułgarskiej, Reprezentacją CBŚP, Reprezentacją Żandarmerii Wojskowej, 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża, Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Warszawie oraz Reprezentacją TVP.  Po zaciętej walce reprezentantom z Dolnego Śląska udało się wyjść z grupy i awansować do kolejnej rundy rozgrywek, gdzie czekała już na nich Reprezentacja Służby Ochrony Państwa. Zacięty mecz zakończył się remisem. O końcowym wyniku zdecydowały rzuty karne, w których zwyciężyli reprezentanci SOP. Tym meczem reprezentacja KWP we Wrocławiu zakończyła swój udział w rozgrywkach, po raz pierwszy w historii występów w tych zawodach awansując z fazy grupowej.

Udział drużyny KWP we Wrocławiu możliwy był dzięki wsparciu Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, Komendantów poszczególnych jednostek z których zawodnicy wchodzili w skład Reprezentacji,  NSZZ Policjantów KMP we Wrocławiu  oraz Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KWP we Wrocławiu