20 lat w prewencji. Nie dostanie wyższej emerytury, bo nie pełnił służby w warunkach zagrażających życiu
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił skargę funkcjonariusza prewencji, który wnioskował o podwyższenie emerytury o 0,5 proc. za każdy rok służby pełnionej w warunkach zagrażających życiu lub zdrowiu. Zdaniem sądu organ zasadnie odmówił wydania zaświadczenia o pełnieniu służby w takich warunkach, bowiem na przestrzeni 20 lat odnotowano jedynie cztery przypadki, kiedy skarżący interweniował z narażeniem życia i zdrowia. Zgodnie z prawem na wyższą emeryturę mogą liczyć jedynie policjanci, którzy podejmowali takie czynności służbowe co najmniej 6 razy w ciągu danego roku.
A. B. zwrócił się do Komendanta Powiatowego Policji w Miliczu z wnioskiem o zwolnienie ze służby w związku z nabyciem prawa do emerytury z dniem 23 kwietnia 2018 roku. Jednocześnie wystąpił on o podwyższenie emerytury o 0,5 proc. za każdy rok służby pełnionej w warunkach zagrażających życiu lub zdrowiu w latach 1998-2018 w Oddziałach Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Miliczu. Czytaj dalej…
Pisaliśmy na ten temat w październiku 2017r. Widać problem dalej jest!!!!
“W przeciwnym razie w momencie podjęcia decyzji o przejściu na emeryturę (np. po 25 latach służby), gdy nie będzie dokumentów, nie udowodnicie przed Organem, że do takich przypadków dochodziło. Nikt Wam nie wyda zaświadczenia. W konsekwencji nie podwyższą Wam emerytury. Przypominam 0,5 % za rok. W przypadku udokumentowanych 10 lat takiej służby macie 5 % dodatkowo do emerytury”