W sobotni wieczór już 12 raz odbył się Bal Karnawałowy Mundurowych.  Organizatorem wydarzenia jest od lat Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Oprócz funkcjonariuszy naszej komendy w balu uczestniczyli także inni goście.

Gospodarz spotkania, Dariusz Andrzejak przekazał wszystkim życzenia od włodarza miasta  Emiliana Bery i dokonał oficjalnego otwarcia balu (burmistrz był w tym czasie obecny na legnickiej Gali Sportu – przyp. red.).

Wśród gości zaproszonych spotkaliśmy członka Prezydium Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego Sławomira Stodolnego, Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu mł. insp. Norberta Kurendę, I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy podinsp. Jarosława Nowaczyka, Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Adama Jacka Pilcha (pomysłodawcę wcześniejszych 11 edycji balu Karnawałowego Mundurowych), Zastępcę Dowódcy Oddziałów Prewencji Policji we Wrocławiu nadkom. Remigiusza Sawickiego oraz Komendanta Komisariatu Policji w Bolkowie kom. Arkadiusza Lorantego.

Wszyscy wymienieni przybyli na bal wraz małżonkami. Dariusz Andrzejak powitał również przewodniczących Zarządów Terenowych NSZZ Policjantów Zbigniewa Partyńskiego z Kamiennej Góry i Łukasza Borawskiego z Góry. Wśród imprezowiczów balowali policjanci i ich goście z Wrocławia, Świdnicy, Góry, Głogowa, Bolkowa, Świebodzic, Legnicy, Kamiennej Góry, Dzierżoniowa i Wałbrzycha. Zdecydowaną większość na parkiecie stanowili miejscowi funkcjonariusze, bez których nie było by tego balu. Trudno było ich rozpoznać, bo wielu wcieliło się w różne postacie.

Widzieliśmy duchownych, lekarzy, punków i wiele postaci z bajek. Po raz kolejny do tańca przygrywali starzy znajomi – zespół Od-Nowa z Legnicy w składzie: Magdalena Ryglicka, Jarosław Dąbrowski oraz Tomasz Łopaciński. Przed północą odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze przebranie. Poznaliśmy także króla i królową balu. Kolejny bal już za rok. Wierzymy, że pomysłów i inspiracji mundurowym z pewnością nie zabraknie.

źródło filmu : http://TeleJawor.pl

Bal w mediach :

 

 

« z 4 »
fb-share-icon