W dniu 03 kwietnia 2017r odbył się rejs wędkarski po Bałtyku zorganizowany przez Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Brali w nim udział, również funkcjonariusze będący członkami, Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KMP  w Legnicy  wraz z rodzinami.

Wyprawa odbyła się na kutrze „Hydra” z Kołobrzegu. Wypłynęliśmy na odległość 56 km od brzegu w poszukiwaniu ławic dorsza bałtyckiego. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu załogi statku, a szczególnie szypra Irka udało się skutecznie namierzyć rybki. Kucharz serwował bardzo smaczne jedzenie i dla każdego były dokładki. Niestety „Neptun” pobujał trochę kutrem i niektórzy musieli oddać za burtę „pokłon” władcy mórz.

Wszyscy uczestnicy rejsu wykazali się sprawnością w połowach dorsza i każdy podczas wyprawy osiągnął bardzo dobre wyniki.

Zarząd Terenowy NSZZP Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ufundował nagrody dla najmłodszych uczestników rejsu oraz pamiątki dla wyróżniających się funkcjonariuszy-wędkarzy.

Rejs przebiegał w przyjacielskiej atmosferze i wszyscy zadowoleni, ze złowionymi rybami bezpiecznie zakończyli morską przygodę.

Kol. Adam Kirkiewicz

fb-share-icon