Dzierżoniowski policjant zwycięzcą V Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych

Na terenie strzelnicy w Biernacicach odbyły się V Dolnośląskie Zawody Strzeleckie Policjantów i innych Służb Mundurowych. Patronat honorowy nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – inspektor Arkadiusz Golanowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie – insp. Marek Mitraszewski. Uczestnicy rywalizowali o puchary oraz cenne nagrody rzeczowe w kilku konkurencjach, m.in. strzelaniu do rzutków oraz do makiet imitujących zwierzynę łowną z odległości 100 m. Zwycięzcą zawodów okazał się asp. Paweł Pindera z dzierżoniowskiej jednostki, który obronił zeszłoroczny tytuł.

Na strzelnicy w Biernacicach odbyły się V Dolnośląskie Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych. Organizatorem były Związek Zawodowy Policjantów z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego. Patronat honorowy nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – inspektor Arkadiusz Golanowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie –  insp. Marek Mitraszewski.

Do rywalizacji stanęło 22 zawodników reprezentujących wszystkie służby mundurowe z Dolnego Śląska. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy: mistrzowska i powszechną. Zwycięzcą zawodów, który uzyskał również najlepszy wynik w historii zawodów został asp. Paweł Pindera z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, który zdobył 450 punktów na 500 możliwych.

Tegoroczny złoty medalista już po raz trzeci triumfował w tych zawodach. Drugie miejsce z wynikiem 426 punktów zajął Pan Wacław Biereśniewicz – reprezentujący Lasy Państwowe, a trzecie Jerzy Chabros z tej samej służby, który uzyskał 377 punktów. Zwycięzcą w klasie powszechnej został pan Paweł Kolbusz reprezentujący Komisariat Policji w Kudowie Zdrój, który zdobył 449 punktów.

Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach m. in.: olimpijskiej skeet i trap – strzelanie do rzutków, strzelanie ze 100 m do stałej makiety rogacza i lisa oraz strzelanie do ruchomej makiety zająca oraz dzika. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy, a każdy z uczestników, pamiątkowe dyplomy oraz cenne rzeczowe nagrody.

Źródło: KPP Dzierżoniów
podinsp. Mariusz Furgała

 

fb-share-icon