foto. Zbyszek Michalak

W dniach 27-28.05.2017r. na jeziorze Sławskim woj. lubuskie, odbyły się II Mistrzostwa Polski Policji w klasie Omega. Organizatorem regat był Klub Żeglarski „Wodnik” garnizonu  dolnośląskiej Policji i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów we Wrocławiu. Zawody patronatem objął: Komendant Główny Policji,  Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, Wojewoda Lubuski, Burmistrz Sławy.

W regatach wzięło udział 15 załóg reprezentujących jednostki Policji z woj. dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Rozegrano pięć biegów w warunkach bardzo słabego wiatru, co nie osłabiło woli walki uczestników. Zacięta rywalizacja nie pozwoliła do ostatniego biegu  wyłonić zwycięzcy. Zwyciężyła załoga z KPP w Nowej Soli, dowodzona przez Radosława Presia, drugie miejsce zajęła załoga Piotra Mrozińskiego z KWP w Poznaniu, na trzecim miejscu uplasowała się załoga Henryka Kowalskiego z KMP we Wrocławiu.

Trofea i nagrody wręczyli Komendant Powiatowy ze Wschowy insp. Tomasz Kłosowski, Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów we Wrocławiu nadkom. Robert Hamuda oraz Skarbnik Miasta Sławy Jarosław Hermaszewski. Uczestnicy regat otrzymali poza trofeami także pamiątkowe dyplomy, medale i upominki.