Będą podwyżki dla najmniej zarabiających funkcjonariuszy służb podległych MSWiA. Wzrośnie też dodatek stołeczny.

Dziś rząd, na czele z naszym ministrem, ogłosił podwyżkę dla najmniej zarabiających policjantów oraz wzrost dodatku stołecznego.  Powstaje ciekawa sytuacja ! Za chwilę jeden na drugiego będzie krzywo patrzył. W stolicy pracuje lepszy sort policjantów. Nowo przyjęci okazują się lepszym sortem, a szkolić ma ich gorszy sort, bardziej doświadczony, ale tak samo zarabiający.

Jak się na to zapatrujecie ? Jak wam się podoba sposób w jaki jesteśmy traktowani ?

 

Dziś rząd zatwierdził podwyżki dla najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy  służb podległych MSWiA. Na ten cel zostanie przeznaczona kwota w wysokości 150 mln złotych.

Także na wniosek ministra Mariusza Błaszczaka Rada Ministrów podjęła decyzję o podniesieniu wysokości dodatku stołecznego. Więcej pieniędzy otrzymają policjanci, którzy pełnią służbę w strukturach stołecznego garnizonu. Kwota dodatku nie była zmieniana od 2009 roku i aktualnie jest to 304,70 zł. Będzie on podniesiony o 170 zł.

Wyższy dodatek stołeczny otrzyma ponad 9200 funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę na terenie Warszawy.

W stolicy usytuowane są siedziby najważniejszych organów państwowych oraz przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw.  Tutaj także organizowanych jest najwięcej imprez masowych. Służba w garnizonie stołecznym należy do najbardziej wymagających pod względem dyspozycyjności i odpowiedzialności.

źródło: https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/16565,Beda-podwyzki-dla-najmniej-zarabiajacych-funkcjonariuszy-sluzb-podleglych-MSWiA-.html

fb-share-icon