Minister Błaszczak mianował nowego Komendanta Głównego Policji…

//Minister Błaszczak mianował nowego Komendanta Głównego Policji…
Minister Błaszczak mianował nowego Komendanta Głównego Policji to nagłówki z prasy które ukazały się w kwietniu 2016 roku.

Warto przytoczyć dwa z nich, które opublikowała gazeta wyborcza. Teksty poniżej nr 1 i 2. 

Nowy komendant daje zawsze nadzieje na poprawę, na coś nowego, lepszego w firmie. Nowe koncepcje i rozwiązania. Nowe ide funkcjonowania. Dbałość o podległych ludzi i poprawę ich bytu materialnego, warunków pracy i służby, ale też psychicznego komfortu i satysfakcji z pracy. Wymiana szefa służy, powinna służyć poprawie kondycji instytucji, którą zarządza. Pomyśle sami i oceńcie w jakiej policji jesteśmy i służymy pod dowództwem obecnego szefa po półtorej roku.Może faktycznie jest lepiej ?

Pierwszy artykuł dotyczy utrzymania policji z dala od polityki i polityków. Warto odpowiedzieć sobie samemu na tezę postawioną w 2016 r. w gazecie. Czy udało się utrzymać policję apolityczną?  Druga publikacja mówi o energii we wprowadzaniu dobrej zmiany.  Faktyczne energicznych zmian przez ten czas mieliśmy naprawdę dużo. Ale czy ta energia poszła w tą stronę w którą powinna?  Jak myślicie ? Kilka słów można napisać na naszym FB.

DS.

1. Czy nadinspektor Szymczyk utrzyma policję z dala od polityki
Marcin Pietraszewski1 
PiS znalazł w końcu kandydata na stanowisko szefa polskiej policji – to Jarosław Szymczyk, komendant wojewódzki z Katowic. Jego nominacja przerwała trwające 60 dni bezkrólewie w polskiej policji.
Dotychczasowy komendant główny, inspektor Zbigniew Maj, podał się do dymisji w lutym, dwa miesiące po powołaniu….

 

2. Jarosław Szymczyk nowym komendantem głównym policji. Błaszczak: Gwarantuje energię we wprowadzaniu dobrej zmiany
Nowym komendantem głównym policji został Jarosław Szymczyk – ogłosił minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Jego powołanie zakończy najdłuższy w historii wakat na stanowisku szefa policji.
Nominację dla nowego komendanta głównego policji podpisała premier Beata Szydło, a wręczył ją Jarosławowi…
źródło: http://wyborcza.pl/1,75398,19908598,tvn24-jaroslaw-szymczyk-zostanie-nowym-komendantem-glownym.html, http://wyborcza.pl/1,75398,19914449,czy-nadinspektor-szymczyk-utrzyma-policje-z-dala-od-polityki.html
fb-share-icon
error

Nasz FB.