Deutschland Kaput! Szef policji: “To koniec! Nie jesteśmy już w stanie walczyć ze zbrodnią”

źródło: https://reporters.pl/10203/deutschland-kaput-szef-policji-to-koniec-nie-jestesmy-juz-w-stanie-walczyc-ze-zbrodnia-foto/amp/  29.10.2017 r.

Kiedy wysoki rangą funkcjonariusz policji Niemiec wywiesza białą flagę, powinny zawyć syreny alarmowe w całym kraju. Nie zawyły. Władze udają, że wszystko jest w porządku. Tylko jak długo wytrzyma system, gdzie państwo nie jest już w stanie zapewnić podstawowego bezpieczeństwa obywateli?

“Doszliśmy do końca. Ne jesteśmy już w stanie właściwie walczyć z przestępczością” – napisał na portalu społecznościowym Jan Reinecke, szef policji kryminalnej (BDK) w Hamburgu. Zdaniem ekspertów, aby opanować pogłębiający się chaos i przemoc w Niemczech nie wystarczy już stworzyć kilka dodatkowych policyjnych etatów. To klęska całego systemu państwowego.

W 2-milionowym Hamburgu, czy Berlinie jest oczywiście najgorzej. Ale nawet w regionach, gdzie sytuacja wydaje się na razie mniej dramatyczna, widać postępujące objawy rozpadu. “Die Welt” podał, że centrum Kolonii przekształciło się właśnie w imigrancką strefę no-go, w której policja przestała panować nad sytuacją.

“Policja porzuciła ten teren” – przyznaje lewicowy burmistrz miasta Andreas Hupke z Partii Zielonych – pisze Express. Ale jest równie zielony w temacie: co w tej sytuacji robić. Jęczy tylko, że “tak nie powinno być, ale policja sama sobie nie poradzi”. Funkcjonariusze starają się jeszcze zapanować nad sytuacją w rejonie centralnego dworca kolejowego. Na pozostałe dzielnice brakuje jej sił.

Tymczasem kontrolę nad Ebertplatz i wszystkimi przyległymi ulicami przejęły afrykańskie gangi handlarzy narkotyków. Mieszkańcy nazwali już tę dzielnicę Angstraum – Zmora. Gwałty i napady na samotne dziewczyny i kobiety, zasztyletowany mężczyzna, brutalny atak na ekipę telewizyjną – to tylko kilka zdarzeń z ostatniego tygodnia.

Cały artykuł: https://reporters.pl/10203/deutschland-kaput-szef-policji-to-koniec-nie-jestesmy-juz-w-stanie-walczyc-ze-zbrodnia-foto/amp/

fb-share-icon