Ile zarabiają lekarze, nauczyciele, policjanci? Zarobki służb mundurowych, medycznych i urzędników

Aktualizacja:

Warto porównać faktyczne zarobki w różnych zawodach.

Ile zarabiają młodzi w budżetówce? Zarobki nauczycieli, służb mundurowych, medycznych i urzędników. Rezydenci głodują, chcąc wywalczyć podwyżki i większe nakłady na służbę zdrowia. A jaka jest sytuacja młodych ludzi w innych zawodach budżetówki. Ile naprawdę zarabiają? Pod lupę wzięliśmy zarobki nauczycieli, służb mundurowych, medycznych i urzędników. Czy to godne wynagrodzenie? Wystarczające na start dla młodego człowieka? Czy za te pieniądze można założyć rodzinę, kupić lub wynająć mieszkanie? Kwoty podane są w wartościach brutto.
Ile zarabiają młodzi nauczyciele?
2019 – rozpoczynający pracę nauczyciel stażysta z tytułem licencjata w szkole podstawowej. Nie ma dodatku z tytułu wychowawstwa ani wysługi lat. Na rękę otrzymuje ok. 1 550 złotych. 2411 – nauczyciel anglista kontraktowy z dwuletnim stażem w szkole podstawowej. Na pensję składają się: 2361 zł podstawy i 50 zł dodatku motywacyjnego. 2441 – nauczyciel stażysta w przedszkolu miejskim. Z tego 2361 zł to płaca zasadnicza, a 80 zł – wychowawstwo. 2444 – nauczyciel stażysta z tytułem magistra w szkole podstawowej. Na pensję składają się: płaca zasadnicza: 2294 zł, 70 złotych dodatku motywacyjnego i 80 zł – dodatku za wychowawstwo. 2450 – doktorant stacjonarnych studiów na stanowisku asystenta w państwowej wyższej uczelni niepobierający stypendium doktoranckiego.
Czytaj dalej na kolejnej podstronie

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/praca/a/ile-zarabiaja-lekarze-nauczyciele-policjanci-zarobki-sluzb-mundurowych-medycznych-i-urzednikow,12618777/


fb-share-icon