Policjanci boją się pouczać, bo czekają ich za to kary. Dlatego wystawiają tyle mandatów

– Funkcjonariusze powinni wystawiać więcej mandatów. Jeśli tego nie robią, to za karę jest praca w weekendy i odmowy na złożone wnioski urlopowe – zdradza Wirtualnej Polsce policjant “drogówki”. Wszystko dlatego, że z góry ustalone jest, ile mandatów ma wystawić policja i musi to robić za wszelką cenę.

Obowiązkowe limity mandatów są faktem i nikt nie jest już zaskoczony tym, że urzędnicy z góry zakładają, ile osób funkcjonariusze mają wylegitymować, a ile ukarać mandatami. Do obowiązków policjantów dopisuje się też, ile wykroczeń mają wykryć. Już kilka lat temu dziennikarze ujawniali, że Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w opublikowanym przez siebie Programie Realizacyjnym na lata 2015-2016 zaliczającego się do Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013-2020 zaplanowała, ilu kierowców i pieszych ma w danym roku ukarać policja. Stwierdzono, że mandatów ma być więcej niż w 2014 roku.

Dokument ten zakładał, że w 2015 roku, policjanci mają:
“ujawnić” więcej niż 420 tys. wykroczeń popełnionych przez pieszych,
“ujawnić” więcej niż 38 tys. wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych,
“ujawnić” więcej niż 1,7 mln wykroczeń kierujących nieprzestrzegających przepisów dotyczących prędkości.

Cały tekst : https://moto.wp.pl/policjanci-boja-sie-pouczac-bo-czekaja-ich-za-to-kary-dlatego-wystawiaja-tyle-mandatow-6183429187913345a

fb-share-icon