Joachim Brudziński: Władysław Frasyniuk urządził szopkę. Będą podwyżki dla policji.

Będą podwyżki dla policji. Dzięki mojemu znakomitemu poprzednikowi ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi mamy program modernizacji służb mundurowych.  Mamy trzy rodzaje podwyżek dla policji: 6 mld zł do końca 2020 roku, też na modernizację, od 1 maja 150 mln zł dla wszystkich funkcjonariuszy policji, ale najmniej zarabiających to podniesienie atrakcyjności  dla ludzi młodych. Będą nowe komisariaty. Mamy na to pieniądze.  W Polsce mamy bezrobocie techniczne, brakuje tylko rąk do pracy. Mówi minister Brudziński. 

 

Posłuchaj nagrania tutaj.

Policja zatrzymała Władysława Frasyniuka w środę rano we Wrocławiu; prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie przesłuchał go i postawił mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie, po czym ten jeden z najbardziej znanych opozycjonistów z czasów PRL został zwolniony do domu.

Joachim Brudziński powiedział w radiowej Trójce, że zdumiewa go dyskusja o zatrzymaniu Władysława Frasyniuka, który “dwukrotnie demonstracyjnie odmówił stawienia się w prokuraturze”.

– My, wszyscy parlamentarzyści obozu rządowego, zostaliśmy wezwani i przesłuchani przez prokuraturę na okoliczność głosowania w Sali Kolumnowej. Czy komuś z nas przyszło do głowy urządzać takie szopki jak Władysławowi Frasyniukowi? Ile razy Zbigniew Ziobro, jako były minister sprawiedliwości i prokurator generalny, był wzywany przez prokuraturę za rządów PO? 60 razy – powiedział Joachim Brudziński.

Szef MSWiA mówił również m.in, o podwyżkach dla funkcjonariuszy służb mundurowych.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Joachim Brudziński (szef MSWiA)
Data emisji: 15.02.2018

źródło: https://www.polskieradio.pl/9/299/Artykul/2028841,Joachim-Brudzinski-Wladyslaw-Frasyniuk-urzadzil-szopke

fb-share-icon