Płace rosną coraz szybciej, bezrobocie spada. Gospodarka rośnie, słupki idą do góry. Giełda bije rekordy. Tylko się cieszyć. Mamy rynek pracownika. Ale czy wszędzie, czy odczuwają to policjanci i inne służby MSWiA ?

Poniżej ciekawy wykres, który pokazuje jakimi sposobami pracodawcy pozyskują nowych i zatrzymują obecnych pracowników. Ciekawe z którego sposobu na przyjęcie do służby nowych policjantów i zatrzymanie w niej już pełniących służbę zastosują nasi decydenci ? Pierwsze dwa słupki wykresu, to nasze postulaty od wielu lat, wydają się niemożliwe do spełnienia. No to może kolejne dwa warte są zastanowienia ?  A może ostatnia opcja, będziemy podnajmować na konkretne zlecenia ludzi z firm ochroniarskich ? Jeżeli jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle ?

Kolejne firmy z problemami kadrowymi. Ratują się podwyżkami, nadgodzinami oraz pracownikami z Ukrainy

Cały materiał tutaj : https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/firma-praca-kadry-zatrudnienie,3,0,2398723.html?src01=6a4c8&src02=facebook_money

(…) Już 50,5 proc. firm w kraju doświadczyła problemów rekrutacyjnych, a wśród przedsiębiorców, którzy planują zwiększanie poziomów zatrudnienia w najbliższych miesiącach, ten odsetek sięgnął niemal 70 proc. To oznacza, że pomimo ambitnych planów rekrutacyjnych wielu pracodawców pozostanie z nieobsadzonymi miejscami pracy, a to dodatkowo będzie wzmagać rywalizację o kandydatów – podkreśla Maciej Witucki, prezes zarządu Work Service S.A. (…)

Jak radzą sobie przedsiębiorcy żeby pozyskać i utrzymać pracowników  pokazuje rysunek poniżej.

Ciekawe z którego sposobu na przyjęcie do służby nowych policjantów i zatrzymanie w niej już pracujących zastosują nasi decydenci ?

fb-share-icon