Pomaganie zmienia świat na lepsze!!!!

„Prawdą jest to, że jedyna doskonałość,

jaka istnieje to doskonałość w pomaganiu innym ludziom” (cyt. Fund. Alivia)

Wielkim sukcesem wszystkich ludzi dobrej woli zakończyły się rozgrywki piłkarskie w Witoszowie Dln oraz siatkarskie w Strzegomiu. Wstępne wyliczenia organizatorów wskazują na zebranie kilkunastu tysięcy złotych!!!  W turnieju piłkarskim zwyciężyła drużyna Oltboy Strzegom,  na drugim miejscu uplasowała się drużyna Elektrolux, trzecie miejsce zajęła drużyna Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Czwarte miejsce tuż za podium –drużyna Policji I.

Na hali OSiR w Strzegomiu rywalizacja drużyn zakończyła się w późnym popołudniem . Wygrała drużyna pod nazwą Volley Pasjonaci, II miejsce zajął Zastrzyk Siatkówki , III miejsce Dobro Volley a czwarte znów za podium zajęła drużyna Policji.

Turnieje charytatywne zaszczyciły swoją obecnością:  Minister Edukacji Anna Zalewska, Pani poseł Katarzyna Mrzygłocka, Wójt Gminy Świdnica  Teresa Mazurek, Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal -Słaniewska,  I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy Jarosław Nowaczyk, Burmistrz Miasta Strzegom Zbigniew Suchyta  oraz przedstawiciele organizatorów:  Dyrektor  Zespołu Szkół Specjalnych Beata Fijołek oraz Prezes  Fundacji Łączy nas Football – Wiesław Żurek.

Dla miłośników boksu nie lada gratką było pojawienie się znanego boksera- Piotra Wilczewskiego, który  oprócz ciepłych słów przekazał dwie koszulki ze swoim podpisem oraz innego znanego boksera Mariusza Wacha

Bogaty program imprez nie pozwalał na chwile wytchnienia wszystkim uczestnikom.  16 marżoletek  w wieku od 12-16 lat trenujących przy klubie Bolko w Świdnicy, w rytm muzyki przedstawiło  choreografie taneczne z batonami . Dzieci z klubu Fighter Kaczmarek Grodowski oraz Kick boxing ze Świebodzic- to popis adeptów sztuk walki,  z kolei dziewczynki z Akademii Rozwoju Talentu- Basia Mikuła, Ela Kuś, Natalia Chojnacka, Kamila Paździorek i Ania Galicka zaprezentowały swoje zdolności wokalne. Pokaz swoich umiejętności sportowych zaprezentowali młodzi adepci akrobatyki trenujący w Sekcji przy MKS Polonia Świdnica. Miłą niespodzianką był występ syna Państwa Łotarewicz, który w szkockim stroju zagrał na dudach!!! W Strzegomiu z kolei mogliśmy obejrzeć  występy dzieci z zespołu Ślad  i posłuchać zespołu Country

Nie zabrakło takich elementów jak pokazy rękodzieła,  prac dzieci z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Strzegomiu,  punktu  promującego  badania profilaktyczne nowotworów  czy dietetyka klinicznego – Agnieszki Kwiatkowskiej, która  przedstawiała wiedzę  o właściwym odżywieniu.

Nauczyciele i rodzice raczyli wszystkich gości wspaniałymi wypiekami oraz napojami.

Zarówno w Witoszowie Dolnym jak i w Strzegomiu udało się dystrybuować prawie wszystkie  cegiełki, które z kolei pozwalały na wygranie wielu cennych nagród takich jak: zestawy porcelany stołowej, wejściówki do kin, na baseny w Świebodzicach i Żarowie, do salonów masaży i piękności, dresów, piłek, koszy podarunków przygotowanych przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Miasta i Urząd Gminy.

W trakcie imprez zlicytowano wiele cennych przedmiotów . Najwyższą cenę 2000 zł osiągnęła  koszulka reprezentacji Polski  z podpisami piłkarzy, którą od Ministra Sportu przekazała Minister Anna Zalewska . Szczęśliwym licytatorem okazał się Pan Paweł Dąbrowski z firmy Dabro Bau.  Drugie miejsce wśród zlicytowanych przedmiotów zajęła koszulka Śląska Wrocław, którą za kwotę 1000 zł wylicytował Zastępca Burmistrza w Strzegomiu. Nie mniej emocjonująca okazała się licytacja piór Pani Minister Anny Zalewskiej, Wójt Gminy Świdnica oraz Prezydent Miasta Świdnica . Wszystkie przedmioty udało się zlicytować za kwoty od kilkudziesięciu do kilkuset złotych!!!.

Wzruszającym momentem była chwila odczytywania przez męża Pani Beaty Łotarewicz listu
z podziękowaniami dla wszystkich organizatorów, sponsorów oraz uczestników turniejów oraz przekazanie czeków dokumentujących wpłaty przez Klub Polonię Stal Świdnica, Akademię Piłkarską 13 Jarosława Laty, Fundację Łączy nas Football i Jako Team , Amazonek oraz Izbę Adwokacką z Wałbrzycha!!

Dlatego warto pomagać !!!

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (cyt  Papież Franciszek).

fb-share-icon