Uroczyste wprowadzenie Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość powołania mł. insp. Macieja Januszkiewicza na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu. Rozkaz o powołaniu wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Tomasz Trawiński. W uroczystości wzięli udział również I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski, Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, Wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski oraz funkcjonariusze i pracownicy wrocławskiej Policji.

Film : Film Tutaj.

Uroczysta odprawa odbyła się o godzinie 10.00 w siedzibie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Komendant Wojewódzki Policji życzył nowemu szefowi wrocławskich policjantów wszystkiego najlepszego na zajmowanym stanowisku, podkreślając jego wieloletnie doświadczenie, w tym na stanowiskach kierowniczych oraz bardzo ważną rolę powiatu wrocławskiego w województwie.

Mł. insp. Maciej Januszkiewicz, który objął dzisiaj stanowisko Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu w swoim wystąpieniu podziękował Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu za obdarzenie go zaufaniem i powierzenie dowodzenia jednostką, a także określił priorytety dla wrocławskiej Policji.

Służbę w policji mł. insp. Maciej Januszkiewicz rozpoczął w 1991 roku. Przez kolejne lata zajmował szereg stanowisk wykonawczych i kierowniczych w pionie kryminalnym, prewencji oraz dochodzeniowo-śledczym, działając w strukturach Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. W roku 2004 objął stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu I Policji w Legnicy, a od 2008 roku pełnił obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Chojnowie. Natomiast w roku 2011 został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy. Komendantem Miejskim Policji w Wałbrzychu został w roku 2017. Komendant Januszkiewicz jest absolwentem politologii Uniwersytetu w Zielonej Górze oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Za osiągnięcia w swojej dotychczasowej służbie mł. insp. Maciej Januszkiewicz był wyróżniany wieloma nagrodami i odznaczeniami, w tym Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”.
Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu wręczył także podczas odprawy rozkaz mł. insp. Jackowi Tabołowi o zwolnieniu z pełnienia obowiązków Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu i będzie on nadal pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu.

Uroczystość była także okazją do złożenia podziękowań przez Komendanta Wojewódzkiego Policji funkcjonariuszom i pracownikom z wrocławskiej komendy, za zaangażowanie oraz wzorowe wykonywanie swoich zadań służbowych, a także życzeń z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Do życzeń, składanych nowemu Komendantowi Miejskiemu Policji we Wrocławiu przez funkcjonariuszy, dołączył się także Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki oraz Wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

http://www.wroclaw.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/uroczyste_wprowadzenie_komendanta_miejskiego_policji_we_wroclawiu_2

fb-share-icon