Jeden dzień w BOR może być wart nawet kilkaset tysięcy złotych 20 kwietnia 2018, 20:05 (http://www.tvn24.pl)

źródło: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sluzba-ochrony-panstwa-i-wyplata-ekwiwalentow-za-mieszkania-sluzbowe,831142.html

Ostatniego dnia istnienia Biura Ochrony Rządu do służby przyjęto trzech nowych funkcjonariuszy: aktualnego szefa i dwóch wiceszefów Służby Ochrony Państwa – ustalił portal tvn24.pl. Doba służby w likwidowanym BOR może być warta dla każdego z nich nawet kilkaset tysięcy złotych. Likwidacja Biura Ochrony Rządu i powołanie w to miejsce nowej, w założeniu wolnej od słabości poprzednika Służby Ochrony Państwa to jeden ze sztandarowych projektów rządzącej koalicji.
– Ustawa o SOP przebudowuje, wzmacnia, unowocześnia i usprawnia tę ważną z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa służbę – zachwalał w trakcie parlamentarnych prac wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński, który osobiście nadzorował likwidowanie BOR i tworzenie Służby Ochrony Państwa.
Ostatni funkcjonariusze BOR Jak ustaliliśmy, wiceminister najwyraźniej nie przekonał do swoich racji aktualnego szefa SOP i dwóch jego zastępców. Cała trójka wolała zostać funkcjonariuszami Biura Ochrony Rządu na dobę przed wygaśnięciem ustawy o BOR. (http://www.tvn24.pl)
fb-share-icon