Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów.
29 maja br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Gościem uroczystości był wojewoda małopolski pan Piotr Ćwik, który wręczył identyfikatory służbowe młodym adeptom sztuki policyjnej. Ślubowanie odebrał komendant wojewódzki policji nadinspektor dr Krzysztof Pobuta. Komendant życzył młodym policjantom powodzenia i satysfakcji w służbie.
Słowa policyjnej roty wypowiedziało 20 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.
Najwięcej z nich trafi do Krakowa – cztery osoby zasilą szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Oddział Prewencji Policji w Krakowie zyska nowych funkcjonariuszy. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Najwięcej, bo po trzech nowych funkcjonariuszy trafi do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Dwóch policjantów służbę rozpocznie w Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce, natomiast jeden w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku.
To trzecie w tym roku przyjęcie do służby w jednostkach Policji w naszym województwie. W 2018 roku komendant wojewódzki policji w Krakowie przyjął do służby w podległych jednostkach 116 osób.
Dzisiejsze ślubowanie to nie jedyna tego typu uroczystość, jaka odbyła się w ostatnim czasie. W kwietniu br. uroczyste ślubowanie złożyło 15 nowych adeptów sztuki policyjnej. Ośmiu z nich skierowanych zostało do pełnienia służby w jednostkach w Krakowie, czterech zasiliło szeregi Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a trzech trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
Nowo przyjętym policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie.
Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi http://malopolska.policja.gov.pl/…/malopolska-policja-zapra… . Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji lub pod numerem telefonu 12-6154068, email: dobor@malopolska.policja.gov.pl, jak również można je uzyskać osobiście w KWP w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109, bud. 9, w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.

Żródło KWP Kraków

fb-share-icon