“To jest moja prawa ręka, to jest moja lewa ręka”. Kuriozalne nagranie ze szkolenia policjantów

źródło: http://buzz.gazeta.pl/buzz/7,161251,23511152,kara-za-pomylenie-lewej-reki-z-prawa-kuriozalna-nagranie-ze.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Buzz

Policjanci truchtają po parkingu i głośno powtarzają “To jest moja prawa ręka, to jest moja lewa ręka”. Tak wygląda szkolenie polskich policjantów na filmie, który pojawił się w sieci. O komentarz w sprawie poprosiliśmy Szkołę Policji w Pile.
“To jest moja prawa ręka, to jest moja lewa ręka” – pokrzykuje rytmicznie kilkunastu przyszłych policjantów, następnie truchtem okrążają samochody, stojące na parkingu. Z filmu, który pojawił się w serwisie Vimeo, wynika, że właśnie tak wyglądała część szkolenia osób w polskiej szkole policyjnej. Film jest nagrany z wnętrza budynku, w tle słychać rozbawiony głos nagrywającego.
Tak się szkolą w Pile?
Próbowaliśmy ustalić, gdzie powstało nagranie. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Komendę Główną Policji. “Właściwym do udzielenia komentarza w tej sprawie jest rzecznik prasowy Szkoły Policji w Pile” – odpowiedział nam mł. insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy KGP.
Zadzwoniliśmy więc do szkoły w Pile. Jak poinformował portal Gazeta.pl kom. Sebastian Wegner, rzecznik prasowy jednostki, nagranie jest analizowane przez władze szkoły. – Chcemy sprawdzić, czy film został nagrany w naszej jednostce. Aktualnie na terenie szkoły trwają dosyć duże prace modernizacyjne związane z rozbudową części kwaterunkowej szkoły policji. Próbujemy ustalić, czy filmik był nagrany na naszym terenie – wyjaśnia kom. Wegner.
“Nie rozumiemy intencji”
Jak udało nam się ustalić, jeśli film powstał w Pile, to musi być starszy niż dwa lata. Wynika to z prowadzonych remontów, o których mówi kom. Wegner. Rzecznik jednostki w rozmowie z nami odniósł się też do zachowania policjantów.
Tak na prawdę nie rozumiemy, od początku do końca, intencji prowadzącego.

Więcej: http://buzz.gazeta.pl/buzz/7,161251,23511152,kara-za-pomylenie-lewej-reki-z-prawa-kuriozalna-nagranie-ze.html