Ciekawa informacja od naszych kolegów celników. Pismo z dnia 10 października 2018 r. I dowiadujemy się, że projekt ten zatrzymał się na etapie Komitetu Stałego Rady Ministrów i nie został poddany uzgodnieniom międzyresortowym. A podobno jest to jeden ze zrealizowanych postulatów. 100% L4 prze 30 dni w roku. Minister Brudziński pisze do nas listy, a Minister Finansów swoje. I tu sprawdza się oklepane już powiedzenie “nikt wam tyle nie da ile ja wam obiecam” Dotrzymujemy słowa.

MF zablokuje 100% płatne chorobowe dla wszystkich służb mundurowych?

Publikujemy pismo z Ministerstwa Finansów w sprawie zachowania 100% uposażenia dla funkcjonariuszy SCS w przypadku choroby.
Związek wystąpił z takim pismem do MF, wskazując na trwające prace w ww. zakresie dot. innych formacji mundurowych. Prace te rozpoczął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, który zakomunikował także funkcjonariuszom wszystkich służb podległych pod MSWiA, że 100% płatne chorobowe zostanie przywrócone.
Ministerstwo Finansów informuje jednak, że projekt ten zatrzymał się na etapie Komitetu Stałego Rady Ministrów i nie został poddany uzgodnieniom międzyresortowym.
Czy to oznacza, że MF, zamierza zablokować nawet projekt dla funkcjonariuszy podległych pod MSWiA?
celnicy89-18-chorobowe 100%.pdf
odp MF chorobowe.pdf

źródło: https://celnicy.pl/content.php/4751-Czy-MF-zablokuje-100-platne-chorobowe-dla-wszystkich-sluzb-mundurowych