Kolejna służba mundurowa z dodatkową podwyżką dodatku do uposażenia. Tym razem Straż Graniczna.  Minister docenił ciężką i odpowiedzialną służbę naszych kolegów. Dalej czekamy na docenienie naszej służby. Ale tu jakby już gorzej. 

KGSG okresowo zwiększy dodatki dla funkcjonariuszy Straży Granicznej

https://www.strazgraniczna.pl/

Funkcjonariuszom Straży Granicznej zostaną zwiększone dodatki funkcyjne i służbowe w miesiącu listopadzie i grudniu 2018 r. – informację taką wraz z prośbą o zainteresowanie się sprawą otrzymaliśmy na skrzynkę kontaktową OCHRONA24.info.

Okresowe zwiększenie dodatków

– Komendant Główny Straży Granicznej podjął decyzję o przyznaniu dodatkowych środków w kwocie 12 500 000 zł poza limitem z przeznaczeniem na zwiększenie dodatków funkcyjnych i służbowych funkcjonariuszy Straży Granicznej w miesiącu listopadzie i grudniu 2018 roku – piszą nasi czytelnicy. Zgodnie z informacją jaką otrzymaliśmy, dodatki dla funkcjonariuszy SG mają być nie mniejsze niż 200 zł i nie wyższe niż 600 zł. Ograniczenie do 600 zł miesięcznej maksymalnej kwoty zwiększenia dodatku funkcyjnego i dodatku służbowego ma spowodować, że zwiększeniem dodatku zostanie objętych co najmniej 80% funkcjonariuszy pełniących służbę.

Pogranicznicy uzupełnią braki kadrowe w Policji?

Internauci, którzy przesłali nam fragment treści decyzji Komendanta Głównego Straży Granicznej podejrzewali, że zwiększenie dotatków dla funkcjonariuszy SG w listopadzie i grudniu może mieć związek z protestem służb mundurowych i brakiem porozumienia w sprawie podwyżek dla funkcjonariuszy. Zdaniem internautów funkcjonariusze Straży Granicznej mają być „oddelegowani” w listopadzie do zabezpieczenia uroczystości rocznicowych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości oraz w grudniu do zapewnienia bezpieczeństwa podczas szczytu COP24. Według internautów, którzy z nami się skontaktowali „resort przygotowuje się do uzupełnienia braków kadrowych w Policji”.

W związku z trwającym nieprzerwanie od lipca br. protestem mundurowych rzeczywiście istnieje ryzyko, że część policjantów w listopadzie i grudniu może przedłożyć zwolnienia lekarskie, jeżeli pomiędzy stroną społeczną a MSWiA nie dojdzie do porozumienia. Taką możliwość w harmonogramie działań protestacyjnych przewidzieli związkowcy z NSZZ Policjantów. Nie wiadomo jednak czy resort jest na to przygotowany.

KGSG docenia funkcjonariuszy

Redakcji OCHRONA24.info udało się jednak ustalić faktyczne powody okresowego zwiększenia dodatków służbowych i funkcyjnych dla strażników granicznych.

– Zwiększenie kwoty dodatku ma być formą wyróżnienia funkcjonariuszy, zwłaszcza tych realizujących zadania bezpośrednio związane z ochroną granicy, kontrolą ruchu granicznego oraz przeciwdziałaniem nielegalnej migracji – czyli z placówek i dywizjonów – mówi nam oficer prasowa Komendy Głównej Straży Granicznej, ppor. Agnieszka Golias. – Środki przeznaczone na okresowe podniesienie dodatków służbowych pochodzą z budżetu Straży Granicznej – podkreśla rzecznik. Oficer prasowa zapewniła nas również, że okresowe zwiększenie dodatków funkcyjnych i służbowych dla funkcjonariuszy Straży Granicznej nie ma związku z organizacją czy zabezpieczeniem obchodów Święta Niepodległości i Konferencji COP24.

Zgodnie z decyzją Komendanta Głównego SG, 80% z ponad 12 milionów złotych zostanie przeznaczone na zwiększenie dodatków funkcyjnych i służbowych dla funkcjonariuszy pełniących służbę w placówkach i dywizjonach Straży Granicznej. Natomiast 20% z łącznej kwoty zostanie przeznaczone na zwiększenie dodatków funkcyjnych i służbowych dla funkcjonariuszy pełniących służbę w komendach oddziałów SG, ośrodkach szkolenia SG i Komendzie Głównej Straży Granicznej.

https://www.strazgraniczna.pl/

 

źródło: https://ochrona24.info/8141,dodatki-dla-funkcjonariuszy-sg/