Komendant Główny Policji na nagrody z okazji Święta Niepodległości przeznaczył, aż 3 mln w skali kraju /3 tyś nagród po 1000 zł/. W przeliczeniu wychodzi 30 zł na jednego policjanta. Chyba lepszym rozwiązaniem byłoby przekazanie tej całej kwoty na Fundację Wdów i Sierot Policyjnych.  30 złotych kosztuje jeden bilet do kina w weekend, albo 5 litrów paliwa do samochodu. To jest jakiś dramat.
Przypominam formacja liczy bez wakatów prawie 97 tyś funkcjonariuszy.
Komendant Straży Granicznej na wzrost okresowy dodatków do końca roku przeznaczył 12 mln zł. Ta formacja liczy około 18 tyś funkcjonariuszy to jest około 650 zł na jednego funkcjonariusza to jest 21 razy tyle co dla policjanta.
Widać różnicę?

Komendant Główny Policji na video konferencji polecił KWP, aby nagród nie otrzymali funkcjonariusze, którzy będą przebywali na l4 w okresie Świąt. Jak to się ma do wypowiedźi insp. Mariusza Ciarki, rzecznika KGP z 31 pażdziernika 2018r. “komendant główny, ani kierownictwo polskiej policji nie wystąpi przeciw policjantom. – Policjanci nie muszą się obawiać żadnych szykan. Nie będzie żadnych represji w stosunku do nich – podkreślił Ciarka”.
nszzp.pl