Policjanci na zwolnieniach. Nie ma już niemal połowy załogi

hdr

Funkcjonariusze policji masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie. W wałbrzyskiej Komendzie Miejskiej już ok. 130 policjantów przedłożyło zaświadczenie o niezdolności do służby. Sytuacja jest tak zła, że do służby patrolowej kierowani są oficerowie ze ścisłego kierownictwa Komendy. Mówi  Marek Gonera, szef NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Z 390 osób zatrudnionych w KMP w Wałbrzychu tych 130 osób to blisko 1/3 stanu kadr. Według nieoficjalnych danych, do jakich udało nam się dotrzeć, wczoraj (poniedziałek, 5.11.2018 r.) w komisariacie w Głuszycy na zwolnieniu lekarskim przebywać miała cała służba prewencyjna i kierownik komisariatu. Do służby powołano komendantów, referentów i dyżurnych. A to dopiero początek.

Najgorzej może być w weekend, kiedy do chorych policjantów dojdą ci, którzy w ramach akcji “Poleje się krew” zdecydują się oddać krew.

Jednym z postulatów protestujących od 10 lipca policjantów jest między innymi podniesienie do 100% wartości uposażenia wypłacanego za L4. Podkreślają jednak, że aktualna decyzja o wizycie u lekarza to   sprawa każdego z funkcjonariuszy:

 

,źródło: https://dziennik.walbrzych.pl/policjanci-na-zwolnieniach-nie-ma-juz-niemal-polowy-zalogi/