Tysiąc złotych za służbę 11 listopada dla każdego policjanta

//Tysiąc złotych za służbę 11 listopada dla każdego policjanta

Tysiąc złotych za służbę 11 listopada dla każdego policjanta

Tysiąc złotych brutto zaproponował komendant główny Policji Jarosław Szymczyk funkcjonariuszom, którzy zdecydują się na pozostanie w służbie 11 listopada – dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Ta propozycja padła na porannej odprawie przeprowadzonej z komendantami wojewódzkimi.

Wszystko wskazuje na to, że jest to reakcja na problemy kadrowe w związku z masowym braniem zwolnień lekarskich przez policjantów.

Jak się dowiedzieliśmy, mowa jest o wynagrodzeniu policjantom cięższej pracy, w sytuacji gdy duża część ich kolegów jest na zwolnieniach. Tu nie ma mowy o jakimś przekupstwie, a chodzi o docenienie funkcjonariuszy, którym zwiększyła się liczba obowiązków.

To oburza związkowców, którzy wbrew tłumaczeniom komendy nazywają tę propozycją polityczną korupcją.

„Szefostwo musi też zrozumieć, że nie walczymy o ochłapy, a naszym celem są systemowe zmiany w naszej formacji” – usłyszeliśmy od jednego z liderów związkowych.

„Komendant kupuje ludzi na służbę”

„To rozpaczliwa próba ściągnięcia funkcjonariuszy do zabezpieczenia Marszu Niepodległości w Warszawie” – tak szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski komentuje zapowiedź komendy głównej wypłat dodatków w wysokości 1000 złotych za służbę 11 listopada.

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/news-tysiac-zlotych-za-sluzbe-11-listopada-dla-kazdego-policjanta,nId,2654274?fbclid=IwAR2nmsLxBhbkkJwNb-A08RVvL_nlhqR3elwzXz430I1MsoN72CvKx8YHO4o#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

error

Nasz FB.

Facebook
Facebook