Jest postępowanie dyscyplinarne wobec Daniela Kołnierowicza

Jak ustaliła Wirtualna Polska, komendant główny policji wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec szefa podlaskiej policji Daniela Kołnierowicza. Chodzi o wypowiedź sprzed miesiąca, w której białostocki komendant wojewódzki ogłosił konkurs na “najlepszy donos” na posłankę PO Bożenę Kamińską.

Informację o postępowaniu dyscyplinarnym potwierdziliśmy w źródłach zbliżonych do kierownictwa Komendy Głównej Policji. – Komendant Główny Policji przychylił się do sprawozdania rzecznika dyscypliny KGP, który wnioskował o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego – mówi nam nasze źródło. Postępowanie dyscyplinarne wszczęto po trwającym ok. 30 dni postępowaniu wyjaśniającym. Z naszych ustaleń wynika, że czynności dyscyplinarne mogą potrwać miesiąc z możliwością przedłużenia do ok. dwóch miesięcy. Postępowanie dyscyplinarne wobec szefa podlaskiej policji może zakończyć się zarówno: naganą, obniżeniem stopnia bądź wydaleniem ze służby, ale także uniewinniem oraz ewentualnym umorzeniem.

Oficjalnie Komenda Główna Policji nie komentuje trwających czynności. – Czynności wyjaśniające się zakończyły, jednak nie chcemy, aby o ich wynikach komendant w Białymostoku dowiedział sie przez media – mówi nam rzecznik polskiej policji Mariusz Ciarka.  Dalej…

źródło: https://wiadomosci.wp.pl/jest-postepowanie-dyscyplinarne-wobec-daniela-kolnierowicza-6334480146020481a