W dniu 16.02.2019 roku odbył się XIV Bal Karnawałowy Mundurowych, który został zorganizowany przez Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Oprócz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze w balu uczestniczyli, także zaprzyjaźnieni goście. Przewodniczący Zarządu terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze asp. szt. Dariusz Andrzejak wraz z Wiceprzewodniczącym Skarbnikiem asp. szt. Krzysztofem Juckiewiczem dokonali oficjalnego otwarcia balu. Wśród gości zaproszonych mogliśmy spotkać Wiceprzewodniczącego Skarbnika Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. dolnośląskiego Sławomira Stodolnego, I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy podinsp. Jarosława Nowaczyka, Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Adama Jacka Pilcha, Zastępcę Dowódcy Oddziałów Prewencji Policji we Wrocławiu nadkom. Remigiusza Sawickiego oraz  Komendanta Komisariatu Policji w Bolkowie kom. Arkadiusza Lorantego, którzy przybyli na bal wraz małżonkami.

Wśród imprezowiczów balowali policjanci i ich goście ze Zgorzelca, Wrocławia, Jeleniej Góry, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Legnicy, Trzebnicy, Lądka i Świeradowa. Nie zapomnijmy o samych gospodarzach, tj.: policjantkach i policjantach z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, bez których nie było by tego balu. Od kilku już lat bal przeistoczył się w bal w przebraniach, na którym i w tym roku nie zabrakło duchownych, lekarzy, piratów i wiele postaci bajkowych i filmowych. Po raz kolejny do tańca przygrywali starzy znajomi – zespół Od – Nowa z Legnicy.

Oczywiście wybrano najciekawiej przebraną parę, którą został pilot samolotu ze stewardesom. Występujący w tej roli asp. szt. Kamil Foryś z żoną Agatą. Dodatkowo Agata Foryś została wybrana królową balu. To do niej należał taniec z królem imprezy, egipskim Anubisem, za którego to przebrał się st. asp. Błażej Dudzic. Nie tylko wyróżnieni, ale wszyscy otrzymali wspaniałe nagrody. W imieniu organizatorów asp. szt.  Dariusz Andrzejak dziękuje wszystkim gościom, uczestnikom i zaprasza za rok.