1 lutego br. w Złotoryi  Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KPP Złotoryja współorganizował X Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi połączony z policyjnymi działaniami profilaktycznymi „Bezpieczne Ferie”. Jubileuszowa X edycja rozgrywek miała na celu m.in.integrację środowiska policyjnego, popularyzację sportu, edukację najmłodszych mieszkańców powiatu poprzez zabawy i gry oraz zacieśnienie kontaktów międzynarodowych pomiędzy reprezentacjami policji polskiej, czeskiej i niemieckiej. Tegoroczny turniej został objęty honorowym patronatem nadinspektora Tomasza Trawińskiego- Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

 

W tegorocznych zawodach wzięło udział 8 drużyn, w tym dwie zagraniczne. Rywalizacja była bardzo zacięta a kibice niejednokrotnie byli świadkami wspaniałych akcji. W finale naprzeciw siebie stanęli reprezentanci KPP Polkowice oraz Złotoryjski Klub Sportowy Górnik Oldboys, którzy wygrali mecz i cały turniej. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja policji z Goeriltz. Puchar Fair Play otrzymała drużyna policji z czeskiego miasta Blansko. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Andrzej Walasik z KPP Polkowice, miano króla strzelców turnieju wywalczył Stefan Heiduck z Goerlitz, najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Suchecki z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Tegoroczny turniej był wielkim świętem sportu ale i nie tylko. Kiedy zawodnicy walczyli o najlepsze wyniki, złotoryjscy związkowcy   zorganizowali zajęcia edukacyjne w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne ferie”. Najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu rozwiązując rebusy i krzyżówki uczyli się bezpiecznych zachowań podczas spędzania czasu wolnego w domu i na podwórku, podróżowania samochodem oraz poruszania się po drodze. Z kolei pracownicy Nadleśnictwa w Złotoryi zapoznawali dzieci z tematyką, którą zajmują się na co dzień, przedstawiając jednocześnie okazy zwierząt leśnych oraz ich ślady.