Wypalenie zawodowe nie wynika z braku motywacji. Jest ściśle związane z miejscem pracy
autor: Anna Gnoińska30.03.2019, 08:00 źródło: https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1405197,wypalenie-zawodowe-jak-radzic-sobie-i-jak-pomoc-pracownikom.html?fbclid=IwAR3HjL0aMcu-JW5IuKrPHLU0BWENPbBMUkTfq_WLdygDnr-rEsSg2bWcQrA
Dziś już wiemy, że wypalenie zawodowe nie jest brakiem motywacji. Jest spowodowane długotrwałym stresem w miejscu pracy i objawia się apatią, wyczerpaniem, niechęcią do pracy, czy brakiem motywacji. W skrócie to dysfunkcja na linii pracownik – miejsce pracy.
“Dla pracownika, który odchodzi, lub który tkwi w swoim wypaleniu, często wszystko zaczyna się od poczucia, że nie jest sprawiedliwie traktowany. To źródło wszelkiej zawodowej frustracji. “
Pewnego dnia pracownik powiedział mi “Jestem oddany firmie, mam 70 dni zaległego urlopu”. Był zaskoczony moją reakcją, ponieważ skarciłam go i wysłałam na urlop. Jego problem, jak się okazało, polegał na tym, że nie potrafił zaplanować wolnego czasu, więc na wszelki wypadek zostawał “w kieracie”.Lęk przed zewnętrznym światem, lęk przed złamaniem rutyny, czy może już objaw wypalenia? Cały tekst tutaj…