Garnizon Dolnośląskiej Policji – 720 wakatów i rośnie. Czy  to już problem?
Jak się dowiadujemy w garnizonie dolnośląskim mamy już 720 wakatów. W tym roku do służby przyjęto 225 nowych policjantów, ale ze służby odeszło 354 policjantów to jest prawie 130 osób mniej. Mniej na stanowiskach wykonawczych, tych podstawowych , bo stanowiska wyżej są obsadzone. Odeszli policjanci wyszkoleni i doświadczeni, a te dwie setki nowych poszło na szkolenie podstawowe. Po powrocie jeszcze trochę czasu upłynie zanim będą pełnić samodzielną służbę, tą podstawową przynajmniej, bo na trudniejsze zadania będą szkolić się ładnych palę lat. Ilu z nas odejdzie w lutym 2020 na emeryturę? Pewnie część na pełną, wypracowaną przez kilkadziesiąt lat służby, a ilu na wcześniejsza ?
Jeszcze jedna ważna informacja – w czasie szkolenia zawodowego odeszło 167 adeptów startujących do służby. Czy to jest jakiś problem?
Dowiedzieliśmy się też, że pieniądze z wakatów zostają i są dzielone, ale nie tam gdzie jest ich najwięcej, gdzie obciążenie obowiązkami jest największe. Są dzielone sprawiedliwie!

Podobnie jak Zarząd Województwa Wielkopolskiego, uważamy że pieniądze z wakatów powinny być przekazywane do województw gdzie te wakaty faktycznie są,  garnizonów gdzie liczba wakatów jest największa i obciążenie obowiązkami funkcjonariuszy zapewne większe od innych garnizonów.   Rzeczywistość jest niestety inna!