Jak podaje portal InfoSecurity24 nowe stawki za służbę na wolnym powietrzu ukazały się w rozporządzeniu. Nasz związek zawodowy od wielu lat poruszał ten problem. Rozmawialimy ze wszystkimi ministrami MSWiA, którzy kierowali ministerstwem. Napisane zostało wiele pism i zwołano wiele spotkań. Każdy z kolejnych Komendantów Głównych Policji nie był wstanie zmienić tego fakyu. Dopiero kolejny minister nawiązał z nami skuteczny dialog, Mariusz Kamiński zauważył że jest to kwota oderwana od rzeczywistości i zmienił ten stan rzeczy. Stawka z 2,71 zł rośnie do 12 zł. Jest to już wystarczająca kwota i przy zamówieniu hurtowym można za nią zjeść solidny posiłek regeneracyjny.

 

 

“Norma wyżywienia dla funkcjonariusza (policji – przyp. red.) wynosi 2,71 zł. Jest to zupełnie oderwane od rzeczywistości, jest to udawanie, że jakiś problem się rozwiązuje” – mówił Kamiński. Zgodnie z przepisami, policjantowi pełniącemu służbę “na wolnym powietrzu”, przez co najmniej 4 godziny dziennie, w okresie od 1 listopada do 31 marca, przysługuje wyżywienie lub równoważnik pieniężny. Mundurowi pełniący służbę “na ulicy”, do tej pory otrzymywali, jak informował InfoSecurity24.pl, 2 złote 71 groszy. Teraz kwota ta wzrosła do 12 złotych.”

źródło: https://www.infosecurity24.pl/nowe-stawki-za-sluzbe-na-wolnym-powietrzu-rozporzadzenia-opublikowane?fbclid=IwAR1QbEuSLweCo3BLvW7qzNl21rwYljG9ta0q8netIxaat37E1Wx3MN81gRA