FORENSIC CUP 2021 – Turniej Piłki Nożnej Wrocław

W dniu 8 października 2021 r. w Siechnicach odbył się turniej piłkarski drużyn policyjnych „Forensic Cup 2021”. Organizatorami turnieju były NSZZ Policjantów  KMP we Wrocławiu oraz Wydział Techniki Kryminalistycznej KMP we Wrocławiu. Tegoroczne zawody były już piątą edycją turnieju „Forensic Cup”, i podobnie jak jego poprzednie edycje pokazał jak ważną i potrzebną rzeczą w środowisku policyjnym są tego typu przedsięwzięcia.

foto. Dariusz SZachnowski

W bieżącym roku, w zmaganiach udział wzięło 10 zespołów reprezentujących  następujące jednostki policji: Wydział Kryminalny KWP we Wrocławiu, SPKP KWP we Wrocławiu, KMP w Wałbrzychu, KPP w Jaworze, KPP w Górze, KPP w Kłodzku, KPP w Rawiczu, KPP w Polkowicach, KPP w Strzelinie oraz współorganizator – WTK KMP we Wrocławiu.  Regulamin turnieju przewidywał mecze systemem  „każdy z każdym”, grane po 12 minut. Duża liczba spotkań, intensywność gier oraz wysoki poziom sportowy wymagały od zawodników bardzo dobrego przygotowania fizycznego oraz odpowiedniej taktyki drużyn. Turniej punktualnie o godz. 9-ej otworzył przewodniczący NSZZ Policjantów KMP we Wrocławiu kom. Dariusz Szachnowski. W trakcie trwania zawodów rozegrano 45 meczów. Wszystkie mecze toczone były w szybkim tempie, rozgrywane w duchu fair – play oraz bardzo wyrównane, o czym świadczy fakt,  że w całym turnieju nie było niepokonanej drużyny! 

Zwycięzcą turnieju „Forensic Cup 2021” została reprezentacja KMP w Wałbrzychu, która już od kilku lat posiada patent na zwycięstwa w policyjnych turniejach w naszym województwie. Jednak ostanie zwycięstwo nie przyszło drużynie z Wałbrzycha łatwo, coraz wyraźniej czuje ona oddech innych drużyn na swoich plecach, a szczególnie reprezentacji KPP w Polkowicach i WTK KMP we Wrocławiu, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w Turnieju.

Turniej, podobnie jak jego poprzednie edycje zakończył się uroczystą galą w trakcie której wręczono puchary najlepszym drużynom oraz pamiątki wszystkim uczestnikom zawodów.

Podsumowując, bez wątpienia zawody zakończyły się sukcesem organizacyjnym i zwycięstwem wszystkich jego uczestników, którzy w trudnym czasie pandemii spotkali się aby na chwile zapomnieć o otaczających nas problemach.

podkom. Hubert Płocharz

fb-share-icon