Mistrzostwa Polskiej Policji w tenisie stołowym – Lubartów 2017′

Blisko 50 zawodników z całego kraju rozpoczęło rywalizację o miano najlepszego tenisisty stołowego wśród polskich policjantów. Po raz pierwszy takie zawody odbywają się w Lubartowie.
Objęte zostały honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, a ich organizatorami są Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Lubartowie, Urząd Miasta Lubartów i Klub Sportowy „Lewart”. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomir Zagojski.
Zawody podzielone zostały na dwa dni. W sobotę, po uroczystym otwarciu Mistrzostw przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomira Zagojskiego, rozpoczęła się rywalizacja drużynowa. W niedzielę tenisiści walczyli o tytuły indywidualne. Już pierwsze mecze pokazały, że zawodnicy prezentują bardzo wysoki poziom sportowy i konkurencja do mistrzostwa jest bardzo duża.

Zawodnicy reprezentujący KWP Wrocław zostali drużynowymi Wicemistrzami Polski. Indywidualnie Dariusz Butrym z KPP Lubań zajął miejsce drugie, Arkadiusz Mularczyk KPP Głogów miejsce trzecie, natomiast nasz wiceprzewodniczący Sławomir Stodolny ukończył turniej na szóstym miejscu – wszyscy startowali w kat. 40+. W kategorii młodszej Przemek Rybikowski KPP Polkowice uklasyfikował się na 9 miejscu mistrzostw, w których łącznie startowało 57 zawodników z 16 reprezentacji KWP. Podsumowując klasyfikację medalową drużyna KWP Wrocław miejsce II z łączną liczbą 5 medali.