Do 25 lutego w policji ma nie być ani jednego funkcjonariusza ze stażem w PRL – donosi Gazeta Wyborcza w artykule zatytułowanym: “Ostatni milicjanci odejdą w tym tygodniu ze służby w policji?”.

Oficjalnie zarówno MSWiA jak i Komenda Głowna Policji nie potwierdzają tych informacji. Zalecenia zostały wydane ustnie, aby nie można się było na nich oprzeć w ewentualnych odwołaniach do sądu pracy. Faktem jest, że policjanci, którzy rozpoczęli pracę w PRL składają masowo wnioski o zwolnienie ze służby. Ci, którzy tego nie czynią narażają się na zwolnienie w związku z nabyciem praw emerytalnych lub w “ważnym interesie służby”. Oba przypadki przewiduje ustawa o Policji.
Jak pisze “Gazeta”, komendanci wojewódzcy i powiatowi albo zwalniają byłych milicjantów “w trybie administracyjnym” albo, odwołując się do realiów, dogadują się ze zwalnianym oferując dobre odprawy i godne warunki odejścia.

“Wyborcza” przypomina, że oczyszczenie policji z policjantów pracujących przed rokiem 1989 było jedną z zapowiedzi ministrów M. Błaszczaka i J. Zielińskiego. Jak dotąd udało im się zwolnić takich funkcjonariuszy z wszystkich stanowisk kierowniczych. Do 25 lutego ma nie być ich w służbie w ogóle. Przebieg tej służby nie ma żadnego znaczenia.

To tylko omówienie artykułu. Czytaj dalej tutaj …
źródło :   http://wyborcza.pl/7,75398,21403322,ostatni-milicjanci-odejda-w-tym-tygodniu-ze-sluzby-w-policji.html#TRNajCzytSST

 

fb-share-icon