Kiedy wojskiem i policją Przestaniecie sobie wycierać swoje cztery litery?

źródło: http://bastiondialogu.pl/utrata-autorytetu-wojska-i-policji/

Na jednej z grup społecznościowych czytam, i nie wierzę. Jedna pani oceniająca się jako ekspert w dziedzinie osób niepełnosprawnych wypowiada się na temat emerytur „resortowych”. Powołując się na komentarz, zamieszczony pod tekstem w fakt24.pl, który prawdopodobnie sama napisała (patrz poniżej) ściągnęła i wstawiła traktując go jako dogmat. Informuję, że w oryginalnym tekście nie mówi się nic o zwykłych policjantach czy żołnierzach ale z dziką rozkoszą wrzuca się wszystkich żołnierzy do jednego garnka razem z oszustami, bandziorami, przestępcami oraz wyłudzającymi od naszego państwa emerytury.

Proszę zwrócić uwagę na treść komentarza we wpisie FB (powyżej), oraz komentarza który znajduje się pod oryginalnym tekstem fakt24.pl (poniżej)

Od pewnego czasu można zauważyć, że na mundurowych robiona jest jakaś celowa nagonka. W mojej ocenie jest to realizowane tylko po to aby Nas, jako społeczeństwo polskie, skłócić. Jestem tylko ciekawy kiedy zaatakują rolników (bo trzeba nam wcisnąć GMO), kiedy zaatakują pielęgniarki służby zdrowia (bo będą chciały podwyżek), kiedy zaatakują przedsiębiorców (bo przecież to złodzieje), kiedy zaatakują górników (bo nie będą chcieli oddać Niemcom swoich kopalń).

Czy zauważyliście drodzy państwo, że pojawia się coraz to więcej uciemiężonych przez system ludzi? Patrioci walczący z komunizmem wyrastają nam jak grzyby po deszczu. Mamy też ekspertów w dziedzinie naszej obronności – nie będąc ani jednego dnia w wojsku ,…,  a w latach 80/90-tych wręcz go unikając.

Dowiadujemy się również z mediów, że wojsko stało się spadkobiercą i kontynuatorem komunistycznego reżimu, a policja stała się zorganizowaną grupą przestępczą.

Ludzie – Polacy! ,…., czy już z tej facebookowej demokracji w głowach Wam się poprzewracało?

Czy w ogóle rozumiecie co do Was mówią? Aktualnie doświadczamy propagandowej manipulacji informacją. Proszę się przyjrzeć komunikatowi: postkomunistyczna armia ……… czyli ta zła

Informuję inteligentów z portali społecznościowych – postkomunistyczna, to znaczy, ta która była po 1989 roku – czyli ta dzisiejsza.  

I dlatego się pytam, kto zarządzał Siłami Zbrojnymi RP oraz wszystkim służbami mundurowymi po roku 1989? Jakoś nie zauważyłem, aby prezydentem lub premierem w ostatnich 28 latach był mundurowy? Tam byli sami Wasi koledzy oraz koleżanki – związkowcy oraz „koledzy królika”. Do tej pory są, nawet w kancelarii prezydenta jako komisja trójstronna. Proszę nie winić mundurowych, że macie małe emerytury, oraz, że Wasze przedsiębiorstwa zostały rozsprzedane, bo normalni mundurowi w tym nie maczali swoich palców. Jeżeli chodzi o wysokość emerytury, tak na logikę, przecież jeżeli nie płaciliście składek emerytalnych lub mieliście małe uposażenia, to skąd nagle mają  pojawić się dla Was wysokie emerytury?

Czy myślicie że „kuroniówka”w latach 90-tych była aktem dobroci? Dostaliście ją tylko dlatego, abyście leżeli sobie w domu i nie walczyli w chwili, gdy Wasze zakłady pracy były okradane i rozsprzedawane. A czy dzisiaj myślicie, że cel jest inny, bo nastały rządy myślących o Polakach? Dostaliście od nich 500+ oraz obiecali Wam programy: mieszkanie+, senior+, Intronizacja+, niepełnosprawni+, Ukraińcy+ ……….praca, emerytury i Muzułmanie (- minus)  – chociaż meczety w Legionowie i Wilanowie są już postawione……

Czekamy teraz na górnictwo, kiedy upadnie, bo wydobywanie dla naszych patriotów, jakościowo najlepszego i najdroższego węgla na świecie, zapewne stanie się w Polsce nieopłacalne ……. Super, no nie? …… Brawo Ty!

Nie zganiajcie swoich niekompetencji na mundurowych i nie rozliczajcie ich, tylko dlatego, bo oberwałeś od mundurowego gdy akurat rozrabiałeś lub kradłeś – od tego mundurowi są. Jakoś dziwnie jest w tej naszej Polsce, że złodziej i wandal traktowany jest jak patriota, a mundurowy, który przez całe życie był uczciwy – jak bandzior i przestępca?

Wmawiają nam że żołnierze nie są patriotami tylko spadkobiercami jedynie złych ludzi, a policjanci to przecież przestępcy.

Nie zgadzam się z taką opinią – to jest kłamstwo! ….,  za, które powinno być się postawionym przed sądem ,…., ale kto ma stać w obronie mundurowych, jak nawet Ci co powinni za wszelką cenę być chronieni, ich (tajne) teczki publikuje się w mediach? …..czy dalej kochani ludzie tego nie widzicie? …. jak myślicie kto to robi? …….. zwykły człowiek?,…, a może sprzedawczyni z kasy?

Podstawowe wymagania do służb mundurowych:

Informuję że podstawowym wymogiem kwalifikacyjnym do naboru do jakichkolwiek ze służb mundurowych jest posiadanie obywatelstwa polskiego oraz niekaralność. Tłumacząc to dla facebookowych inteligentów – nikt nie zostanie zatrudniony w służbach mundurowych, jeżeli kiedykolwiek byłby skazany jakimkolwiek wyrokiem! ,….., No i oczywiście musi być Polakiem!

Ponadto do służb mundurowych wymaganiem są badania psychologiczne oraz testy sprawnościowe. Jest jeszcze jeden wymóg, który należy spełnić: dochowanie tajemnicy ……. bo za to idzie się do więzienia na długie lata (oczywiście nie dotyczy IPN)

Życzyłbym sobie, aby przynajmniej taki wymóg był dla kandydatów na stanowiska publiczne w tym: wójtów, starostów, burmistrzów, prezydentów miast, posłów, senatorów czy nawet prezydenta – z uwzględnieniem badań psychiatrycznych oraz pełnej transparentności finansowej.

Czy widzieliście aby żołnierz, czy policjant służby czynnej prezentował swoje przekonania polityczne?

Czy myślicie, że mundurowi to banda bezmózgich ludzi, bez rozumu? …  Nie drodzy państwo, to są bardzo mądrzy i wykształceni ludzie. Praktycznie każdy z nich włada co najmniej dwoma językami. Prawie każdy posiada wykształcenie wyższe. Doskonale orientują się w aspektach polityki, historii, bezpieczeństwa, gospodarki, prawa i stanowią elementarny filar w zakresie strategii państw – dlatego też miernoty i mali zakompleksieni ludzie, wiedząc, że mundurowi mają założony kaganiec na usta, atakują ich i kąsają po łydkach.

Nie zgadzam się, aby jakaś pani, której jedynym osiągnięciem życiowym jest dostęp do facebooka, oraz politycy nie posiadający żadnej wiedzy w tym zakresie, wycierali sobie wizerunkiem żołnierzy czy policjantów swoje cztery litery i to bez względu na to kiedy pełnili służbę, bo żołnierzem czy policjantem jest się do końca życia, a politykiem tylko bywa!

Jeśli dzisiejsi dość młodzi politycy, wskazują tak strasznie wysokie emerytury pracowników służb mundurowych, jako przyczynę tragicznego położenia wielu innych polskich emerytów i ogólną biedę społeczeństwa, to może wypadałoby zacząć pracować na rzecz rozwoju gospodarki, zamiast koncentrować się na szukaniu winnych? Proponuję żeby ekipa rządząca policzyła sobie ile publicznych pieniędzy zostało bezpowrotnie straconych na drodze powoływania komisji do komisji, które nie mają żadnego racjonalnego uzasadnienia. Ile pieniędzy zostało przeznaczonych na koszty wynikające np. z reperacji limuzyn rządowych, po wypadkach praktycznie wszystkich osób funkcyjnych państwa? Ponadto jakie są koszty i ile wydano dodatkowo pieniędzy w ramach programu 500 + przeznaczanych dla rodzin zamożnych (przy jednoczesnym braku wsparcia dla rodzin uboższych np. z jednym dzieckiem). Również do publicznej wiadomości nie podaje się, ile naprawdę wydano na bezsensowne „badania” w ramach podkomisji smoleńskiej i wszelkich inicjatyw związanych z tą tragedią, oraz ile pieniędzy kosztuje utrzymanie takich ludzi, jak medialnie znany pan Misiewicz, Berczyński i im podobni? Dlaczego wydaje się ponad 10 miliardów dolarów na wykupienie banku PKO pompując portfel Włochom, a jednocześnie nie chce się wydać jednego miliarda na zbudowanie Polskiego systemu energetycznego opartego na geotermii? (Jeśli wierzyć szacunkom, jesteśmy europejską potęgą pod względem możliwości eksploatacji wód geotermalnych).
Otóż takie i podobne sprawy zamiatane są pod dywan, a żołnierze i funkcjonariusze strategicznych służb dla bezpieczeństwa naszego kraju, nie mogąc się bronic stają się  „kozłem ofiarnym”. W taki sposób zachowuje się  jedynie władza  próbująca w oczach opinii publicznej wylansować się na wielkich patriotów, kamuflując marnotrawstwo majątku narodowego i brak jakichkolwiek programów naprawczych dla Polski i Polaków – oczywiście zapomniałem dodać – przecież to wina Tuska, który jest przyczyną wszystkich naszych nieszczęść.
Kończąc, proszę o to, abyśmy otrząsnęli się z tego amoku i zaczęli w końcu normalnie myśleć, bo wszystkie grupy zawodowe są nam potrzebne, a tylko niewielka grupa manipuluje nami aby Nas-Polaków skłócić.

A jaka jest państwa ocena w tym zakresie?

Grzegorz Czuryło
 
„Ekspert ds. zarządzania – strateg, planowania oraz psychologii terroryzmu. Specjalista w szacowaniu i analizie ryzyka oraz modelowaniu systemów informatycznych pod kątem zarządzania. Certyfikowany „Project Manager”. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Emerytowany żołnierz wojsk specjalnych. Posiadacz najwyższego wyróżnienia dedykowanego dla ludzi wdrażających ponadprzeciętne rozwiązania systemowe „Bright Idea”, przyznanego przez Dowódcę NATO Communication Service Agency. Wady: Opracowywanie rozwiązań systemowych oraz zdolność przewidywania skutków i konsekwencji w ujęciu długofalowym.

 

fb-share-icon