Program modernizacji policji działa.  Właśnie oddano nowy posterunek, wydano na niego 1 mln złotych. Służbę w nim pełnić będzie 5 dzielnych policjantów. Wydano milion złotych żeby znaleźć miejsce dla 5 pracujących ludzi, którzy nie będą wstanie obstawić służbą całej doby. Placówka pewnie czynna od 7 do 15, bez służby dyżurnej.  Jednostka niewydolna, ale ładna za to.  Za 1 milion złotych, a nawet ponad można kupić z 15 radiowozów, których bez przerwy brakuje i powiatówka na terenie której jest ten posterunek miałaby załatwiony problem transportu, tych 5 dzielnych mogłoby patrolować i dojeżdżać do obywateli dużo szybciej. Do tego dochodzą koszty utrzymania budynku, ciekawe kto go posprząta i czy jest pani sekretarka ? Takie istotne detale o których się już nie mówi. Program modernizacji czy program marnotrawstwa w policji ?  Polska to bogaty kraj.

Przywrócono posterunek Policji w Dobrej. Szef MSWiA: „Nie można oszczędzać na bezpieczeństwie”

– Przywracamy dziś kolejny posterunek tam, gdzie obecność policjantów jest potrzebna i oczekiwana tak samo, jak w dużych miastach powiatowych i wojewódzkich – powiedział Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, podczas uroczystości otwarcia posterunku Policji w Dobrej (woj. zachodniopomorskie).

– Polska jest jedna – wszyscy obywatele, niezależnie od tego czy mieszkają w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie czy w Dobrej, mają takie same prawa, a obowiązkiem rządu jest zapewnienie wszystkim takiego samego poziomu bezpieczeństwa. Będziemy konsekwentnie przywracać obecność policjantów wśród obywateli, bo polska Policja ma służyć wszystkim Polakom – dodał szef MSWiA. Posterunek Policji w Dobrej jest 82 placówką przywróconą w Polsce przez rząd Prawa i Sprawiedliwości i piątą w województwie zachodniopomorskim. Na początku 2015 roku posterunek ten został zastąpiony przez punkt przyjęć interesantów, ale samorządowcy i mieszkańcy w konsultacjach społecznych wskazali potrzebę jego odtworzenia.

Służbę w przywróconym posterunku będzie pełnić pięciu funkcjonariuszy. Koszt remontu i wyposażenia budynku to ponad 1 mln zł. Środki na ten cel pochodziły z „Programu Modernizacji Służb Mundurowych 2017-2020”.  Wydatki podległych formacji na realizację Programu Modernizacji w latach 2017-2020 wyniosą łącznie niemal 9,2 mld zł, z tego wydatki  Policji to 6 mld zł. W 2017 roku, w ramach Programu Modernizacji, Policja przeznaczyła 223 mln zł na 70 inwestycji (budowa nowych obiektów) oraz na modernizację 112 użytkowanych obiektów. Funkcjonariusze kupili również nowy sprzęt. Dzięki temu do dyspozycji mają między innymi tysiąc nowych pojazdów, 8 bezzałogowych statków powietrznych oraz nowoczesne wyposażenie osobiste. Koszt zakupów to 232 mln zł. Ważnym elementem Programu są podwyżki. Ponad 605 mln zł, a więc niemal 44 proc., zostało przeznaczonych na wzrost uposażeń dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służb.

Dalej ….

źródło : https://ochrona24.info/7811,posterunek-policji-w-dobrej/