Nieoficjalnie pogranicznicy z Gołdapi idą „na chorobowe”. Oficjalnie: „jesienią zwiększa się liczba zachorowań”

Do nasilającego się od kilku dni protestu mundurowych – oprócz strażaków – dołączają również strażnicy graniczni. Choroba dopadła funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Kryzys jest na tyle poważny, że szefostwo jednostki podjęło decyzję o ściągnięciu posiłków z sąsiednich placówek – donoszą nasi czytelnicy.

Na naszą skrzynkę otrzymaliśmy nieoficjalną informację, że „na chorobowe” w ślad za policjantami idą również funkcjonariusze Straży Granicznej. Według naszych informatorów, problemów z obsadą posterunków miała doświadczyć Placówka Straży Granicznej w Gołdapi. Informację taką otrzymaliśmy z dwóch niezależnych źródeł. Czytelnicy poinformowali nas, że szefostwo placówki ściąga posiłki z sąsiednich placówek, aby w trybie „ekspresowym” przeszkolić  ludzi w zakresie kontroli granicznej oraz w celu uzupełnienia stanu osobowego jednostki.

Zweryfikowaliśmy te doniesienia u rzecznik prasowej Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, pod który podlega placówka w Gołdapi. Oficer prasowa, kpt. Mirosława Aleksandrowicz poinformowała nas, że okres jesienny zawsze wiąże się ze zwiększoną częstotliwością zachorowań wśród funkcjonariuszy Straży Granicznej. – Na ten moment, w porównaniu z ubiegłymi latami, nie odnotowaliśmy zwiększonej liczby zachorowań wśród funkcjonariuszy z placówki w Gołdapi oraz w innych placówkach podległych pod Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej  – mówi nam oficer prasowa. Rzecznik zdementowała również doniesienie o „ekspresowym szkoleniu strażników z sąsiednich placówek”. – Nie ma takiej możliwości, aby osoby niedoświadczone zostały delegowane do ochrony zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, na przejściu granicznym z Rosją – podkreśla. W tej chwili na przejściu granicznym Gołdap-Gusiew pracują wszystkie pasy wyjazdowe i wjazdowe do Polski.

źródło: https://ochrona24.info/8831,pogranicznicy-ida-na-chorobowe/?fbclid=IwAR0tEHmt7nmFDQnwaH-eAASUMwQci8r8yuu9CHqmLzlixjJAyIZWBKIWhxY