43 Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej.

Od 1 do 3 marca 2019 roku na Polanie Jakuszyckiej odbyła się główna impreza biegowa w ramach  międzynarodowej rekreacyjnej imprezy – 43 BIEG PIASTÓW. W  piątek  odbył się 20 Policyjny Bieg Piastów,  z kwalifikacją odrębnie prowadzoną dla tej grupy zawodowej.

W biegach wzięło udział kilka tysięcy uczestników, wśród których byli również policjanci z całego świata, zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu  Policji, w tym z Litwy, Czech i Niemiec.

W 43 biegu Piastów uczestniczyli również policjanci zrzeszeni w NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego. Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KMP Jelenia Góra ufundował pamiątkowy puchar dla policjanta i policjantki, którzy zajęli trzecie miejsce w biegu na 6 km.

Bieg na 6 km odbył się w piątek, tj. 1 marca br. oraz biegu główny na 50 km, który odbył się w sobotę. Na dystansie 6 km wśród mężczyzn pierwsze miejsce w 20 Policyjnym Biegu Piastów zajął Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, drugie  miejsce w tej kategorii zajął – Artur Mazurek z Czarnego Boru, a trzecie Mateusz Matusik z Jeleniej Góry.

Wśród kobiet najlepszą w biegu na 6 km okazała się Maja Majer z Jeleniej Góry, drugie miejsce zajęła Katarzyna  Kozubek z KMP Jelenia Góra, a  trzecie Jolanta Siarkiewicz  z Jeleniej Góry. Puchar dla najlepszego biegacza i biegaczki na dystansie 6 km w Policyjnym Biegu  ufundował Komendant Główny  Policji w Warszawie, a wręczył go Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Piotr Leciejewski w asyście Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – mł. insp. Bogumiła Kotowskiego.  Puchar za drugie miejsce zwycięzcom  w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu wręczył – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Piotr Leciejewski w asyście Zastępccy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – mł.insp. Bogumiła Kotowskiego. Puchar za III miejsce ufundował Związek Zawodowy Policji oraz Komendant Miejski Policji  w Jeleniej Górze wręczył – asp.szt. Stanisław Burnos –przewodniczący Zarządu Związków Zawodowych Policjantów w Jeleniej Górze wraz  mł.insp. Bogumiłem Kotowskim Z-cą KMP w Jeleniej Górze.

W sobotę , tj. 2 marca br. policjanci oraz członkowie IPA wzięli udział w biegu na 50 km.  Najlepszym biegaczem na tym dystansie, okazał się Krzysztof Korpecki, II miejsce zajął  Mariusz Krygier, a trzecie Artur Mazurek.  Zwycięzca otrzymał puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, który wręczył zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze- mł. insp. Michał Klejnowski.  Puchar ufundowany przez IPA Region Jelenia Góra otrzymał Mariusz Krygier, a wręczył go mł. insp. Michał Klejnowski. Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze za III miejsce wręczył –mł. insp. Michał Klejnowski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!

podinsp. Małgorzata Gorzelak