W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wręczenia “Krzyży Zasługi za Dzielność” funkcjonariuszom policji oraz strażakom PSP.

W ceremonii wręczania Krzyży Zasługi za Dzielność” oraz innych gratyfikacji ministrowi Błaszczakowi towarzyszą: Komendant Główny Policji, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Główny Straży Granicznej oraz pełniący obowiązki Komendanta Biura Ochrony Rządu.
Minister nagrodził między innymi policjantów z Poznania, którzy eskortowali do szpitala duszącego się noworodka  oraz “łowców cieni”, którzy ponownie wytropili i zatrzymali wypuszczonego poprzednio przez sąd Arkadiusza Ł. pseudonim “Hoss”, twórcę metody wyłudzania pieniędzy od starszych ludzi na tzw. “wnuczka”.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapewnił, że rząd nie zamierza zmieniać systemu emerytalnego służb mundurowych. “Póki rządzi PiS ten system nie będzie zmieniany” – powiedział Błaszczak odnosząc się do medialnych spekulacji na ten temat.
“System emerytalny polskich funkcjonariuszy pozostanie bez zmian. Póki rządzi Prawo i Sprawiedliwość ten system nie będzie zmieniany” – powiedział w poniedziałek Błaszczak. Jak poinformował, rozmawiał ma ten temat z wicepremierem Mateuszem Morawieckim.
Szef MSWiA przypomniał, że pod koniec 2016 r. ustanowiono rządowych program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020. W jego ramach do policji straży: pożarnej i granicznej oraz BOR trafi w sumie ponad 9 mld zł. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje zakup nowego sprzętu oraz podwyżki. “Dbamy o to żeby funkcjonariusze mieli dobre warunki do służby” – powiedział Błaszczak.
Minister nawiązał także do sobotnich wydarzeń na międzynarodowym lotnisku Paryż-Orly, gdzie francuskie siły bezpieczeństwa zastrzeliły mężczyznę, który ukradł broń żołnierzowi a wcześniej postrzelił policjanta podczas kontroli drogowej.
“Nie będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie. Szczególnie w sytuacji, w której znajduje się Europa. Polska jest bezpieczna, dzięki temu, że funkcjonariusze są profesjonalni, zaangażowani w swoją służbę. Jest bezpieczna dzięki temu, że rząd stworzył dobre warunki do pełnienia tej służby i tak będzie. My dbamy o bezpieczeństwo realnie” – powiedział Błaszczak

źródło: http://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15911,Bohaterowie-czasow-pokoju-nagrodzeni-przez-szefa-MSWiA.html

fb-share-icon