Z nim przestępcy uciekający pieszo nie mają szans, prędzej czy później ich dopadnie! Na Dolnym Śląsku, a dokładnie w Świdnicy mieszka policjant najszybszy w biegu na 100 kilometrów!

Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu zorganizowała ogólnopolski bieg na dystansie 100 kilometrów, przeznaczony głównie dla służb mundurowych. Trasa “Setki komandosa”, bo tak nazywa się ta impreza, wiodła przez las, a rywalizacja odbywała się w nocy, przez znaczną część dystansu w pełnym umundurowaniu z obciążeniem. Pierwsze miejsce w kategorii policjantów zajął sierż.sztab.Aleksander Sobieraj z Wydziału Prewencji KPP Świdnica. Ideą imprezy jest rywalizacja w trudnych warunkach reprezentantów różnych służb mundurowych. W zawodach biorą udział m.in. policjanci, żołnierze, strażacy, funkcjonariusze Służby Więziennej, czy Straży Granicznej. W tegorocznym biegu zorganizowanym przez Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu trasa prowadziła przez las, a zawodnicy startowali w nocy – punktualnie o godzinie 22.00. Pierwsze 10 kilometrów należało pokonać w pełnym umundurowaniu ćwiczebnym, z plecakiem o wadze 10 kilogramów, natomiast kolejne 30 kilometrów w umundurowaniu bez plecaka. Na pozostały dystans 60 kilometrów obowiązywał strój dowolny. Na starcie pojawiło się 120 zawodników, na metę kolejnego dnia dotarło 99.

Pierwsze miejsce w kategorii policjantów i 15. w klasyfikacji generalnej zajął sierż.sztab.Aleksander Sobieraj z Wydziału Prewencji KPP Świdnica.

Świdnicki funkcjonariusz biega od 8 lat. W tym czasie pokonał kilkanaście maratonów i ultramaratonów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przebiegł m.in. dystans 168 kilometrów w jednym z najtrudniejszych ultramaratonów w Europie – “UTMB”, gdzie trasa o przewyższeniu 10 tys. metrów prowadzi wokół masywu Mont Blanc. Zajął także drugie miejsce wśród ponad 1000 reprezentantów różnych służb mundurowych z całego świata, w biegu po górach z obciążeniem podczas misji w Kosowie.

źródło: http://swidnica.naszemiasto.pl/artykul/swidnicki-policjant-najlepszy-w-biegu-na-dystansie-100,4057249,artgal,t,id,tm.html
fb-share-icon