„Spróbuj, bo naprawdę warto”. Policja zachęca do wstąpienia w szeregi formacji
– Spróbuj, bo naprawdę warto – zachęca Policja Dolnośląska. Fot. Policja

„Jeśli chcesz robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilne warunki pracy – już dziś możesz zostać policjantem. Z każdym rokiem zawód ten cieszy się coraz większym zaufaniem obywateli. To praca dla ludzi z pasją, w prestiżowej i państwowej instytucji” – tymi słowami Policja Dolnośląska zachęca niezdecydowanych do wstąpienia w szeregi formacji.

„Służba w Policji daje niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju. Liczna oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach” – czytamy w komunikacie. „Spróbuj, bo naprawdę warto. Być może w ten sposób spełnisz również swoje ukryte marzenia” – zachęca Policja Dolnośląska.

Przypomnijmy, że w 2019 roku Policja planuje przyjąć blisko 4500 nowych funkcjonariuszy. Najbliższy termin przyjęć to 21 maja. Kolejne terminy w tym roku to 16 lipca, 2 września, 7 listopada i 30 grudnia.

Z danych KGP wynika, że 31 grudnia ubiegłego roku było ponad 98,7 tys. policjantów, a wakatów prawie 4,6 tys. Liczba ta dotyczy wszystkich komend i komórek organizacyjnych w policji, łącznie z KGP. W samych garnizonach policyjnych wakatów było prawie 4,3 tys.

Dalej…

za:https://ochrona24.info/16116,policja-zacheca/?fbclid=IwAR30htnEYjzXgEqxv06xH9zyxl2eSxoAdma7XbMoHjyM5dptS718RqyGf14